موج
کدخبر : ۴۰۵۷۹۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-405791

مدیر مخابرات منطقه کردستان با اشاره به اجرای پروژه برگردان زیرساخت‌های MPLS در سطح استان، گفت: بهینه‌سازی تجهیزات شبکه دیتا، کیفی‌سازی سرویس‌های MPLS و افزایش ظرفیت‌های استان از دستاوردهای این پروژه است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، آزاد حکمت ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: با توجه به برنامه‌ریزی‌های انجام شده برای توسعه و بهینه‌سازی شبکه‌های ارتباطی و سرویس مخابراتی عملیات برگردان و جابجایی تمامی سرویس‌های دیتای اختصاصی کشوری (MPLS کشوری) انجام شد.

مدیر مخابرات منطقه کردستان با اعلام اینکه سرویس‌های دیتای اختصاصی، به لحاظ تامین کننده ارتباط شبکه‌ای و دیتای سازمان‌ها، ادارات، ارگان‌ها و سایر حوزه‌های دولتی و خصوصی با خارج از استان از اهمیت بالایی برخوردار هستند اظهار داشت: در همین راستا این مجموعه نسبت به توسعه و بهینه‌سازی آنها اقدام نموده است.

وی همچنین خاطرنشان ساخت: در اجرای این پروژه علاوه بر تامین، نصب و راه‌اندازی تجهیزات جدید شبکه دیتا، در مرکز چمران سنندج نیز تمامی لینک‌های فیبرنوری برای تامین ارتباط برگردان شده‌اند.

حکمت با بیان اینکه این پروژه ظرف مدت هشت هفته با تلاش همکاران در نهایت دقت و سرعتِ قابل توجه اجرا شده است، تصریح کرد: بهینه‌سازی تجهیزات شبکه دیتا، کیفی‌سازی سرویس‌های MPLS و افزایش ظرفیت‌های استان از دستاوردهای مهم این پروژه به شمار می‌رود.

مدیر مخابرات منطقه کردستان یادآور شد: این اقدام افزایش قابل توجه سرعت و کیفیت دیتا در سطح استان را به دنبال داشته است.

وی در ادامه به سرمایه‌گذاری 500 میلیون تومانی برای اجرای این پروژه اشاره کرد و بیان داشت: استفاده از پتانسیل‌ها و امکانات موجود در منطقه به منظور پاسخگویی و ارتقا سطح کیفی و کمی خدمات به مشتریان از استراتژی‌های منطقه است.

گفتنی است:  MPLS یک تکنولوژیِ انتقال و روشی ساده برای ارسال ترافیک پروتکل‌های مختلف در یک شبکه است که انواع پروتکل‌های مورد نیاز مشتریان را با استفاده از یک شبکه واحد انتقال خواهد داد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها

`