موج
کدخبر : ۴۰۵۳۲۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-405321

یعقوبعلی نظری:

استاندار خراسان رضوی بیان کرد: دولت وظیفه زمینه سازی و ایجاد بستر حضور مردم و سرمایه گذاران بخش خصوصی را در عرصه اقتصاد دارد، مردم دارای فکر و اندیشه هستند و سرمایه های خُرد و کلان در اختیار دارند.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، یعقوبعلی نظری استاندار خراسان رضوی در اولین سفر شهرستانی خود در خواف اعلام داشت: باید زمینه حضور فعال‌تر بخش خصوصی و مشارکت مردم در سرمایه گذاری و اجرای طرحهای زیربنایی و مهم در بخش‌های مختلف هموارتر شود.

نظری این سخنان را در آیین بهره برداری از توربین های ۶۶۰ کیلوواتی شهرستان خواف بیان داشت و ادامه داد: بهره گیری از قابلیت های منطقه ای برای توسعه اقتصادی ضروری است و این امر با حضور همه جانبه مردم و سرمایه گذاران بخش خصوصی محقق می شود.

استاندار خراسان رضوی همچنین افزود: دولت وظیفه زمینه سازی و ایجاد بستر حضور مردم و سرمایه گذاران بخش خصوصی را در عرصه اقتصاد دارد، مردم دارای فکر و اندیشه هستند و سرمایه های خُرد و کلان در اختیار دارند که باید با رفع موانع، مسیر فعالیت اقتصادی و مشارکت آنان برای توسعه سرمایه گذاری هموارتر شود.

وی در ادامه اظهار کرد: افزایش حضور سرمایه گذاران بخش خصوصی و تشکل‌های مردمی به صورت گسترده در عرصه اقتصادی، کمک به رونق اقتصادی استان شده است و از همه آنانی که توانی در خود برای فعالیت در این حوزه می بینند خواست که به طور گسترده وارد میدان شوند.

نظری یادآور شد: شهرستان خواف در کنار مزیت مهم وجود معادن سنگ آهن سنگان از پتانسیل های مهم و مزیت خدادادی باد نیز برخوردار است و باید از این ظرفیت برای تامین انرژی پایدار بهره گرفت و مسوولان مربوطه به این مساله توجه لازم را داشته باشند.

وی اضافه کرد: تامین انرژی از نیازهای اساسی جامعه به شمار می رود ولی متاسفانه از این قابلیت منطقه به نحو مطلوب استفاده نشده است و باید با افزایش جذب سرمایه گذاران بخش خصوصی به این امر توجه داشت و طرح توربین های بادی باید به عنوان یک الگوی عملیاتی در سطح استان خراسان رضوی گسترش یابد.

استاندار خراسان رضوی

نظری در خاتمه تصریح کرد: مزیت مهم دیگر خواف داشتن مرز گسترده با کشور افغانستان است و مسائل دو کشور ایران و افغانستان مرتبط با یکدیگر است و با توجه به شرایط مناسب دو کشور و فراهم بودن شرایط لازم، امیدواریم که تفاهمات انجام شده به اقدامات مناسب اجرایی برای توسعه و رونق اقتصادی دو طرف منجر شود.

حسین سنجرانی فرماندار خواف نیز در این مراسم اعلام کرد: منطقه راهبردی خواف، نیازمند اختیارات بیشتر برای توسعه و پیشرفت است و استاندار خراسان رضوی نیز با نگاهی بلند به حوزه های تولید، اشتغال، اقتصاد و معیشت مردم توجه داشته و بر بهره گیری از ظرفیت های درونی استان تاکید دارند و  امروز نتایج بخشی از این تاکیدات به وضوح دیده می‌شود.

سنجرانی تاکید کرد: خواف منطقه ای مهم و دارای ظرفیت های بی نظیر است و قرارگاه پیشرفت و آبادانی استان باید در نگاه بلند توسعه توجه ویژه ای به این شهرستان داشته باشد.

وی به معادن غنی خواف به عنوان دیگر ظرفیت اساسی شهرستان خواف اشاره کرد و افزود: ظرفیت مشارکت مردم بزرگترین سرمایه این شهرستان است و مصداق عینی آن سرمایه گذاری هزار و ۸۰۰ میلیارد ریالی با همراهی و مشارکت سرمایه گذاران و مردم شیعه و سنی خواف است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها

`