موج
کدخبر : ۴۰۴۵۱۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-404513

همزمان با سراسر کشور:

مراسم یوم الله ۱۳ آبان، روز دانش آموز و روز ملی مبارزه با استکبار جهانی با حضور گسترده آحاد مردم در مصلی اردبیل برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، این آئین روز پنجشنبه همزمان با سراسر کشور در اردبیل نیز با حضور گسترده آحاد مردم، دانشجویان، دانش‌آموزان و مسئولان نظامی و انتظامی و با رعایت شیوه‌ نامه‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی در مصلی نماز جمعه اردبیل برگزار شد.

شرکت کنندگان در این مراسم ضمن محکوم کردن استکبار جهانی به ویژه آمریکای جنایتکار با مشت‌های گره کرده شعار مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسرائیل، مرگ بر انگلیس و مرگ بر منافقین کفار سر دادند.

مرگ بر ضد ولایت فقیه ، خونی که در رگ ماست - هدیه به رهبر ماست ، ای رهبر آزاده - آماده ایم آماده و هیات من الذله از جمله دیگر شعار شرکت کنندگان در این مراسم بود.

رئیس دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه حضرت عباس استان اردبیل در این آئین گفت: ۱۳ آبان ماه مهمترین و بزرگترین روز در تاریخ انقلاب اسلامی است و برای همین نماد و سنبل غیرت و از خود گذشتگی مردم ایران و روز مبارزه با استکبار نامیده شده است.

حجت‌الاسلام میثم فیاضی افزود: مبارزه با استکبار و استبداد رمز پیروزی انقلاب اسلامی است و تاریخ ثابت کرده ملتی که در برابر دشمنان و استکبار و استبداد ایستادگی و مقاومت کند، همیشه پیروز و سربلند خواهد شد.

وی با بیان اینکه نظام اسلامی ایران امروز در جهان الگو شده است، اظهار کرد: اسلام بدون تشکیل حاکمیت نمی تواند در جهان حرفی برای گفتن داشته باشد و کشور اسلامی هم برای اثر گذاری نیازمند مولفه قدرت دفاعی است.

رئیس دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه حضرت عباس استان اردبیل با اشاره به اینکه امروز جنگ تدبیر و اندیشه است، بیان کرد: دشمنان نظام اسلامی همیشه و در همه حال با انواع ترفند و فریب به دنبال ضربه زدن به ایران اسلامی هستند اما با حضور مردم در صحنه های مختلف بدون شک بدخواهان کشورمان شکست خواهند خورد.

حجت الاسلام فیاضی اضافه کرد: دشمنان اسلام پس از مایوس شدن در جنگ فیزیکی با نظام اسلامی با استفاده از قدرت و ابزار رسانه ای تلاش می کنند با تصرف دل و ذهن مردم ایران به اهداف شوم خود برسند.

وی با تقدیر از نیروی دریایی سپاه پاسداران ادامه داد: نیروهای مسلح ولایی و جان برکف کشورمان همیشه و در همه حال هیمنه استکبار را شکسته و نمونه بارز آن دزدی نفتکش ایران توسط آمریکایی ها بود که از رزمندگان و جوانان دلاور کشورمان شکست خوردند.

قرائت بیانیه تشکل های دانش آموزی و دانشجویی و قطعنامه از دیگر برنامه های این مراسم است.

تبعید حضرت امام خمینی (ره) به ترکیه در سال ۱۳۴۳، کشتار دانش‌آموزان در سال ۱۳۵۷ در محدوده دانشگاه تهران و تسخیر سفارت آمریکا در سال ۱۳۵۸ از جمله رخدادهای مهم ۱۳ آبان است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها

`