موج
کدخبر : ۴۰۴۲۴۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-404246

سعید فردین‌فر:

مدیر پیشگیری و مبارزه با بیماری‌های واگیر و غیرواگیر دانشگاه علوم پزشکی مشهد بیان کرد: از مردم می‌خواهیم که بدون توجه به اخبار کذب منتشر شده در فضای مجازی با اعتماد به مراکز واکسیناسیون کرونا مراجعه کنند.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، سعید فردین‌فر مدیر پیشگیری و مبارزه با بیماری‌های واگیر و غیرواگیر دانشگاه علوم پزشکی مشهد در خبری عنوان کرد: تاکنون ۷۹.۹۷ درصد افراد بالای ۱۸ سال و ۷۸.۸ درصد بالای ۱۲ سال در حوزه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد دُز اول واکسن کرونا را دریافت کردند و دُز دوم تزریق شده هم شامل ۵۰.۵۹ درصد برای افراد بالای ۱۸ سال و ۴۳ درصد نیز برای افراد بالای ۱۲ سال بوده است.

فردین‌فر در ادامه این خبر تصریح کرد: خوشبختانه پس از صحبت‌های اخیر مسئولان و کارشناسان و انعکاس رسانه‌ها وضعیت بهتری مشاهده شده و از مردم می‌خواهیم که بدون توجه به اخبار کذب منتشر شده در فضای مجازی با اعتماد به مراکز واکسیناسیون کرونا مراجعه کنند و تأخیری در انجام این کار حیاتی نداشته باشند.

 مدیر پیشگیری و مبارزه با بیماری‌های واگیر و غیرواگیر دانشگاه علوم پزشکی مشهد با  اشاره به اهمیت اقناع سازی واکسیناسیون و ترویج بیش از پیش آن در جامعه افزود: امیدواریم که نتایج ملموس‌تر آن را در روز‌های آینده و با افزایش میزان مراجعات مردم به مراکز واکسیناسیون کرونا شاهد باشیم تا دغدغه‌ای بابت موج ششم بحران کرونا در خصوص عدم انجام واکسیناسیون گروه‌های سنی هدف نداشته باشیم.

 وی همچنین متذکر شد: واکسن‌های موجود کنونی برای افراد بالای ۱۸ سال شامل نوبت اول و دوم سینوفارم و برکت و نوبت دوم آسترازنکا و اسپوتنیک بوده است و خوشبختانه تنوع انواع واکسن برای عموم مردم وجود دارد و هر ۴ واکسن مصرفی برای این گروه سنی تأیید سازمان بهداشت جهانی و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی را دارد.

 فردین فر در خاتمه یادآور شد: تنوع در انتخاب برای دانش‌آموزان پایه‌های هفتم تا دوازدهم که گروه سنی ۱۲ تا ۱۸ سال هستند وجود دارد و این افراد می‌توانند از واکسن سینوفارم یا سوبرانا که هر دوی آن‌ها تأیید سازمان بهداشت جهانی و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی را دارد استفاده نمایند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها

`