موج
کدخبر : ۴۰۴۲۴۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-404242

احمد کرمی:

معاون عمرانی استاندار ایلام با اشاره به اینکه کنگره ۳هزار شهید یک اقدام فرهنگی تاثیرگذار و یک ارزش مقدس است،گفت:ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و انتقال آن به نسل بعد امنیت و آرامش ما را تضمین می کند.

 به گزارش خبرگزاری موج ایلام،احمد کرمی معاون عمرانی استاندار ایلام در نشست هماهنگی کمیته محرومیت زدایی کنگره سه هزار شهید استان ایلام با حضور سردار شاکرمی و دیگر اعضا برگزار شد، افزود: برگزاری  کنگره 3 هزار شهید یک اقدام فرهنگی تاثیرگذار و یک ارزش مقدس در گرامیداشت کسانی است که خالصانه برای حفظ انقلاب، نظام و ایران جانفشانی کردند.

وی با بیان اینکه امروز کنگره سه هزار شهید استان یادواره ای است برای بیان رشادتها و ایثارگری کسانی که جانشان را برای آرامش امروز ما  هدیه دادند، اظهار داشت: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و انتقال آن به نسل بعد یک ارزش مقدسی است که امنیت و آرامش ما را تضمین می کند.

کرمی به رشادت‌های بی نظیر مردم استان در دوران دفاع مقدس اشاره و تصریح کرد: مردم در اقصی نقاط استان با حضور در جبهه های مختلف داخل و خارج استان با  تقدیم سه هزار شهید و 12 هزار جانباز جانانه از اسلام و تمامیت ارضی کشور دفاع کردند.

معاون عمرانی استاندار ایلام خاطرنشان کرد: مردم استان در دوران دفاع مقدس نه تنها استان را ترک نکردند بلکه با مقاومت و پایمردی در دل کوهها در مقابل دشمن بعثی ایستادند و نداشتند یک وجب از خاک سرزمینمان به تاراج برود.

معاون عمرانی استاندار ایلام گفت: همه ادارات و دستگاه‌های اجرایی استان ایلام در برگزاری باشکوه تر این کنگره عظیم با تمام ظرفیت پای کار باشند.

کرمی به اقدامات ارزشمند کمیته محرومیت زدایی اشاره کرد و افزود: هدف غایی شهدا همانا حراست از مرزها و حفاظت از محرومین بود که پشتوانه و ذخایری برای انقلاب بودند و امروز این کمیته در ذیل این کنگره حماسی، کار شهدا و هدف شهدا را در محرومیت زدایی دنبال می کند که فی النفسه کاری ارزشمند و والاست.

وی با تاکید بر همراهی دانشگاه علوم پزشکی بعنوان کمیته سلامت،نهاد ها و دستگاه‌های مرتبط با سپاه امیرالمومنین استان در برقراری بیمارستان صحرایی در مناطق کم برخوردار، تصریح کرد: در راستای اهداف شهدا و اهمیت ارزش های والای دفاع مقدس تامین سلامت مردم در نقاط محروم یک ضرورت است و تا ایجاد زیرساخت های لازم ، اقدامات درمانی و بهداشتی در مناطق محروم در قالب طرح های مختلف اجرایی گردد.

همچنین فرمانده سپاه امیرالمومنین (ع) ایلام در این نشست گفت: خدمت رسانی مطلوب و شایسته به محرومان در قالب اهداء جهیزیه، بسته های مواد غذایی، تهیه تبلت و زنده نگه داشتن یاد رزم آوران هشت سال دفاع مقدس اولویت نخست برگزاری کنگره سه هزار شهید استان ایلام است.

سردار جمال شاکرمی افزود: آبرسانی به مناطق محروم و کم برخوردار استان، ساخت منازل برای نیازمندان در مناطق روستایی و شهری از دیگر خدمات ارایه شده در کنگره سه هزار شهید استان ایلام است.

وی با اشاره به اینکه 43 سال از پیروزی انقلاب اسلامی گذشته و به همین مناسبت 43 خدمت در مناطق محروم ارائه می شود، اظهار داشت: کنگره سه هزار شهید استان با برنامه ریزی و تمهیدات اتخاذ شده در نیمه اول آذر برگزار می شود و پس از اتمام برنامه های این کنگره نیز شاهد برگزاری اجلاسیه پایانی آن خواهیم بود.

شاکرمی با بیان اینکه تمامی پیشنهادات اعضای کمیته محرومیت زدایی دریافت شده و برای جمع بندی و اجرا  پی ریزی می شوند،  تصریح کرد: همچنین مقرر شد کمیته سلامت دانشگاه علوم پزشکی و سپاه استان در مناطق کم برخوردار استان بیمارستان صحرایی راه اندازی کنند.

فرمانده سپاه امیرالمومنین ( ع) ایلام خاطرنشان کرد: 43 تابلو زیبا با محتوای ارایه 43 خدمت در کنگره سه هزار شهید ایلام در نمایشگاهی که مقام معظم رهبری برای دیدار با اعضای کنگره بازدید خواهند کرد به نمایش گذاشته خواهد شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها

`