موج
کدخبر : ۴۰۴۱۱۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-404118

جواد وحدتی فرد:

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان رضوی بیان کرد: تردد ناوگان‌ها، چه پر باشد چه خالی، نسبت به مدت مشابه سال قبل ۸۶ درصد افزایش یافته است.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، جواد وحدتی فرد معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان رضوی در خبری اعلام کرد: آمارها بیانگر این است که طی ۶ ماه ابتدای سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل چه در زمینه صادرات ، چه در ترانزیت خروجی و ورودی و حتی در واردات، روند صعودی را پشت سر گذاشته‌ است.

وحدتی فرد با اشاره به وضعیت ترانزیت کالا در خراسان رضوی افزود: بر این اساس تا پایان مرداد ماه سال جاری تردد ناوگان‌های صادراتی استان ۲۴۹ درصد، ترانزیت خروجی ۲۰۸ درصد، واردات ۳۹۵ درصد و ترانزیت ورودی ۹۳۶ درصد افزایش یافته است.

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان رضوی همچنین اظهار کرد: در مجموع سهم حمل‌ونقل بین‌المللی استان نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش قابل توجهی داشته است و همچنین تردد ناوگان‌های صادراتی در مرز دوغارون در پنج ماه ابتدای سال جاری ۱۳۳ درصد، ترانزیت خروجی ۴۲ درصد، واردات ۶۹ درصد و ترانزیت ورودی ۲۳ درصد افزایش داشته است.

وی در ادامه اضافه کرد: تردد ناوگان‌ها، چه پر باشد چه خالی، نسبت به مدت مشابه سال قبل ۸۶ درصد افزایش یافته است و شیوع بیماری کرونا عمدتا بر بخش نقل و انتقال مسافر تاثیرگذار بوده و آمار مسافرین استان را کاهش داده است.

وحدتی فرد در خاتمه تصریح کرد: در بخش حمل و نقل بار، ناوگان‌ ما در سراسر کشور و در سطح استان ارتباط تجاری و اقتصادی خوبی با بنادر جنوبی کشور خصوصا بندر امیرآباد داشته‌ و حتی وضعیت آن نسبت به گذشته نیز رشد داشته است و خوشبختانه در مجموع شیوع ویروس کرونا لطمه‌ای به ترانزیت کالا وارد نکرده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها

`