موج
کدخبر : ۴۰۳۹۶۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-403966

نورالله دلخواه:

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ایلام از انجام بیش از 56 کیلومتر شانه سازی در جاده های مواصلاتی این استان، به منظور حفظ حریم راه ها و افزایش ایمنی تردد وسایل نقلیه در جاده های اصلی و روستایی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج ایلام ، نورالله دلخواه مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان ایلام افزود: انجام عملیات راهداری و نگهداری راه ها از جمله شانه‌سازی و رفع نواقص شانه راه‌ها، در همه محورهای استان ایلام توسط نیروهای راهداری و بطور امانی اجرا می شود.

وی به دیگر اقدامات این اداره کل اشاره و اظهار داشت : نصب و تعمیر 3 هزار و 150 عدد تابلو و علائم ایمنی، نصب 4  کیلومتر نیوجرسی، نصب و تعمیرات 2  کیلومتر گاردیل و عملیات خط کشی بیش از یک هزار و 360 کیلومتر از راه های ارتباطی این استان در سال جاری اجرا شده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای ایلام تصریح کرد: سال جاری علاوه بر خط کشی راه ها، نگهداری 174 چراغ چشمک زن و 9 برج نوری، شیب شیروانی 58 کیلومتر و شناسایی تجاوز به حریم 91 عدد از دیگر اقدامات اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای ایلام بوده است.

دلخواه خاطرنشان کرد: نگهداری راه های استان، عملیات لکه گیری آسفالت، خط کشی راه ها، نصب تابلو، بهسازی و اجرای ماسه آسفالت مقاطع از بین رفته رویه راه ها به طول 100 کیلومتر نیز در دستور کار این‌ اداره کل است.

دلخواه گفت: به منظور نگهداری پل ها و ابنیه فنی، عملیات تنقیه 400 دستگاه پل و تنظیم بستر و لایه روبی بیش از 50 دستگاه پل بزرگ نیز در اولویت برنامه کاری قرار دارد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای ایلام به فعالیت های این اداره کل در سال گذشته اشاره کرد و افزود: 273 کیلومتر از راه های استان در این ‌مدت روکش آسفالت و لایه حفاظتی شد که از این میزان 52 کیلومتر مربوط به راههای روستایی ایلام است.

وی اظهار داشت: در سال گذشته بیش از 450 کیلومتر لکه گیری و چاله پرکنی در استان انجام شد و 340 هزار تن آسفالت جهت انجام این عملیات مصرف شده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها

`