موج
کدخبر : ۴۰۳۹۶۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-403965

مهناز همتی:

مدیرکل استاندارد استان ایلام از قطع انشعاب گاز یک جایگاه عرضه غیراستاندارد سوخت CNG در استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج ایلام، مهناز همتی مدیرکل استاندارد استان ایلام افزود: در راستای جلوگیری از بروز حوادث احتمالی و ایجاد شرایط ایمن برای خودروها به هنگام سوخت گیری، بازرسی مستمر از وضعیت استاندارد جایگاه‌های سوخت صورت می‌گیرد.

وی اظهار داشت: بر اساس گزارش کارشناسان استاندارد طی بازدید از جایگاه‌های عرضه سوخت گاز طبیعی فشرده(CNG) استان، یک جایگاه عرضه سوخت CNG که به دلیل عدم رعایت الزامات استانداردسازی و وضعیت ایمنی در شرایط پرخطر قرار داشت، قطع انشعاب گاز گردید.

مدیرکل استاندارد استان ایلام تصریح کرد: این جایگاه‌ جهت قطع انشعاب گاز به شرکت ملی بخش فرآورده‌های نفتی و شرکت گاز معرفی شد و گاز این جایگاه تا برطرف شدن موارد بحرانی قطع شد.

همتی خاطرنشان کرد: در حال حاضر بازرسی دوره ای از 79 درصد جایگاهای  CNG در سطح استان انجام شده و این جایگاهها دارای گواهینامه معتبر بازرسی سالیانه و یا ادواری هستند.

مدیرکل استاندارد استان ایلام گفت: یکی از اهداف مهم بازرسی از جایگاه‌های سوخت CNG، الزام جایگاه‌ها به انجام عملیات بازسازی و نوسازی مخازن سوخت و حفظ و ارتقای سطح ایمنی مصرف کنندگان است.

همتی از مصرف کنندگان خواست در صورت مشاهده هرگونه مشکل در عرضه سوخت از قبیل وجود نشتی، عدم وجود تجهیزات ایمنی، استاندارد نبودن شیلنگ و نازل و غیره موارد را از طریق سامانه گویای 1517 در طول شبانه روز به این اداره کل اطلاع دهند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها

`