موج
کدخبر : ۴۰۳۹۶۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-403961

مجید محمدنژاد:

رییس اتاق مشترک ایران و ترکمنستان بیان کرد: می بایست با تولید و صادرات کالای مرغوب و با کیفیت، نام و نشان ایران را در ترکمنستان زنده نگه داریم.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، مجید محمدنژاد رییس اتاق مشترک ایران و ترکمنستان در خبری اظهار کرد: خراسان رضوی در تبادلات تجاری ایران و ترکمنستان نقش پررنگی دارد و این استان نوک پیکان صادرات کشور به ترکمنستان و اوراسیا شناخته می‌شود چون صادرات بخش اعظمی از کالاهای صادراتی از طریق این استان صورت می‌گیرد.

محمدنژاد در ادامه این خبر اضافه کرد: تعاملات تجاری ایران و ترکمنستان کاهش داشته و طی ۲ سال اخیر سالانه حدود ۱۰۰ میلیون دلار به کشور ترکمنستان صادرات داشته‌ایم و متاسفانه در حال حاضر صادرات ایران و ترکمنستان نسبت به سال ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷، ۹۰ درصد کاهش پیدا کرده است و عمده کالاهای صادراتی ایران به ترکمنستان نیز مربوط به حوزه ابزارآلات ساختمانی و صنعتی بوده است.

رییس اتاق مشترک ایران و ترکمنستان همچنین افزود: کشور ترکمنستان به عنوان یکی از هدف‌های صادراتی ایران به‌شمار می‌رود و ما با ترکمنستان تبادلات تجاری خوبی داشته‌ایم. امیدواریم با رونق گرفتن مراودات اقتصادی و تجاری با این کشور فرصت دوباره‌ای برای نقش آفرینی بخش خصوصی در این زمینه به وجود بیاید.

وی در ادامه تاکید کرد: می بایست با تولید و صادرات کالای مرغوب و با کیفیت، نام و نشان ایران را در ترکمنستان زنده نگه داریم و البته از ترکمنستان نیز برخی کالاها به ایران صادر می‌شود که این موضوع نیز نقش پررنگی در تعاملات تجاری ۲ کشور دارد.

محمدنژاد در خاتمه متذکر شد و گفت: با توجه به این که خراسان رضوی از صنایع با کیفیت و قدرتمندی برخوردار است، این استان می‌تواند نقش به‌سزایی در صادرات کالا به ترکمنستان و تعاملات تجاری با این کشور داشته باشد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها

`