موج
کدخبر : ۴۰۱۱۳۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-401131

معاون توسعه صادرات سازمان توسعه تجارت اعلام کرد:

معاون توسعه صادرات سازمان توسعه تجارت از رشد ۶۱.۴ درصدی صادرات و افزایش۳۶ درصدی واردات در شش ماهه نخست سال جاری خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج، فرهاد نوری در حاشیه نشست خبری رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران با بیان این مطلب، افزود: در ۶ ماه گذشته میزان صادرات ۲۱ میلیارد و ۸۰۰ میلیون دلار و میزان واردات ۲۳ میلیارد و ۱۰۰ میلیون دلار بوده است.

بهبود ۶۱ درصدی تراز تجاری کشور در شش ماهه امسال

وی همچنین با بیان اینکه ۸۵ درصد از واردات شامل کالاهای سرمایه‌ای، واسطه‌ای، مواد اولیه کارخانجات و ماشین آلات تولید بوده است، ادامه داد: تراز تجاری کشور در شش ماهه نخست سال جاری۶۱ درصد بهبود یافته است.

۸۵ درصد صادرات به کشورهای همسایه و چین و هند بوده است

معاون توسعه صادرات سازمان توسعه تجارت همچنین بیان کرد: ۸۵ درصد صادرات به کشورهای همسایه و چین و هند بوده است و کشورهای غنا و آفریقای جنوبی در قاره آفریقا، ازبکستان و ترکمنستان در آسیای میانه، آلمان در اروپا و تایلند و اندونزی در آسیا و همچنین ترکیه ازکشورهای همسایه مقاصد صادراتی کشورمان بوده اند که بیشترین رشد را داشته اند.

رشد ۴۶ درصدی صادرات به کشورهای عضو اوراسیا

وی همچنین از رشد ۴۶ درصدی صادرات به کشورهای عضو اوراسیا خبر داد و اضافه کرد: در مراسم روز ملی صادرات قدردانی بسیار خوبی از زحمات بخش خصوصی و صادرکنندگان به عمل خواهد آمد.

حضور ۵۰۰ بنگاه توانمند صادراتی در فرآیند انتخاب صادرکنندگان نمونه و ممتاز۱۴۰۰

معاون سازمان توسعه تجارت ایران با اشاره به ابعاد مختلف این مراسم بیان کرد: ۵۰۰ بنگاه توانمند صادراتی در فرآیند انتخاب صادرکنندگان نمونه و ممتاز در ۶۱ گروه کالایی و خدماتی شرکت کرده اند که جلسات کارگروه برای انتخاب نهایی در حال انجام است.

نوری همچنین توجه به همت و تلاش صادرکنندگان را در انتخاب صادرکنندگان نمونه امسال دارای اهمیت و نقش ویژه‌ای دانست و گفت: موضوعاتی از قبیل مصرف انرژی و مصرف منابع آبی نیز در انتخاب صادرکنندگان نمونه سال ۱۴۰۰ مورد توجه قرار می گیرد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها

`