موج
کدخبر : ۴۰۳۸۶۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-403862

عضو هیئت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس:

عضو هیئت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: ضروری است طرح‌های تشویقی برای تولید مصالح ساختمانی با کیفیت برای کاهش مصرف انرژی در دستور کار دستگاه‌های اجرایی قرار گیرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج اصفهان، مهدی طغیانی ضمن بازدید از سومین دوره مسابقات آزاد کشوری نماچینی آجر با بیان این که بسیاری از قوانین موجود در کشور اجرا نمی‌شود، اظهار داشت: برای کاهش مصرف انرژی در کشور قوانین خوبی تدوین شده که نیازمند اجرا است.

وی با بیان اینکه ما در کشور اجازه تکلیف به صنایع بخش خصوصی را نداریم، گفت: اما این امکان وجود دارد که دستگاه‌های حاکمیتی انگیزه و طرح تشویقی برای تولید محصولاتی که منجر به کاهش مصرف انرژی می‌شود را داشته باشند.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برخی از صنایع استان اصفهان و به ویژه آجر نماچین در صنعت آجر اقدامات قابل توجهی برای استفاده از فناوری‌های نوین در تولیدات خود داشته اند، ادامه داد: تولیدات نمای خشک این شرکت می تواند به کاهش مصرف انرژی در منازل مسکونی و ساختمان های اداری و تجاری تاثیر قابل توجهی داشته باشد.

طغیانی تاکید کرد: صنایع این امکان را دارند که همچون آجر نماچین از ظرفیت های مراکز آموزشی مهارت و به ویژه فنی و حرفه‌ای بهره برداری لازم را داشته باشند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها

`