موج
کدخبر : ۴۰۳۸۵۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-403856

عماد تشکری سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد در نشست با مدیریت روابط کار و بازرسان این حوزه مسائل پیرامون بازرسی کار، سخت و زیان آور، حوادث کار و ... را مورد بررسی قرار داد.

به گزارش خبرگزاری موج یزد به نقل از روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد، تشکری سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد با اشاره به کار جهادی بازرسان کار این استان افزود: با تلاش همکاران در هفت ماه نخست سال جاری 30 کمیته مشاغل سخت و زیان آور در استان تشکیل شده که 2109 پرونده مورد بررسی قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه بررسی این تعداد پرونده یک رکورد در استان یزد محسوب می گردد، ادامه داد: با تلاش های مستمر همکاران زمان رسیدگی پرونده های سخت و زیان آور به شدت کاهش یافته به طوری که زمان رسیدگی از 9 ماه و بعضا یکسال به زیر سه ماه رسیده است که جا دارد از تلاش های همکاران تقدیر و تشکر کنم.

تشکری همچنین با تاکید بر اینکه در سال جاری 5 جلسه تجدید نظر در مرکز استان تشکیل شده که به 317 پرونده رسیدگی شده است خاطر نشان کرد: در حوزه بازرسی کار با توجه به اینکه استان یزد صنعتی است و واحدهای بزرگ و کوچک معدنی و صنعتی در آن زیاد است این اداره کل از کمبود نیرو و امکانات به خصوص در این حوزه در مضیقه است.

وی همچنین با بیان اینکه مسائلی چون حقوق و مزایای کارگران، رعایت مسائل ایمنی و حفاظت فنی از خطوط قرمز بازرسان باید باشد تصریح کرد: تعامل ما با کارفرمایانی که احتمالا این مسائل را رعایت نمی کنند باید در حد فرصت دادن برای برطرف کردن نواقص ایمنی باشد؛ چرا که سلامت و معیشت کارگران در گرو رعایت نکات ایمنی و فنی است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها

`