موج
کدخبر : ۴۰۲۸۵۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-402850

محمد نجفی:

رییس مرکز جهاد کشاورزی جلگه رخ بیان کرد: امسال بیش از ۲۰۰۰ تن کود اوره و بیش از ۱۰۰۰ تن کود فسفاته نیز در بین کشاورزان منطقه توزیع خواهد شد و بعضاً برابر کشت انجام شده تاکنون توزیع شده است.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، محمد نجفی رییس مرکز جهاد کشاورزی جلگه رخ در خبری عنوان کرد: کشت پاییزه غلات با محوریت گندم و جو در سطح حدود ۸ هزار و ۵۰۰ هکتار از اراضی آبی بخش رخ آغاز شد.

نجفی در ادامه افزود: از این میزان حدود ۴۵۰۰ هکتار بهکشت پاییزه گندم و جو در مزارع بخش جلگه رخ کشت گندم و حدود ۴۰۰۰ هکتار به کشت جو اختصاص یافته است.

رییس مرکز جهاد کشاورزی جلگه رخ همچنین تصریح کرد: به دلیل شرایط آب و هوایی سرد در منطقه رخ از نیمه دوم شهریور ماه هر سال کشت جو و از اوایل مهرماه کشت گندم شروع و تا اواخر آبان ادامه خواهد داشت.

وی در ادامه متذکر شد: برای کشت پاییزه امسال بیش از ۲۰۰۰ تن بذر اصلاح شده گندم و جو با استفاده از سموم ضدعفونی شده از ارقام گندم میهن، پیشگام، اروم و حیدری و ارقام جو بهمن و جلگه خریداری شده و در اختیار کشاورزان منطقه قرار داده شده است.

رییس مرکز جهاد کشاورزی جلگه رخ تاکید کرد: امسال بیش از ۲۰۰۰ تن کود اوره و بیش از ۱۰۰۰ تن کود فسفاته نیز در بین کشاورزان منطقه توزیع خواهد شد و بعضاً برابر کشت انجام شده تاکنون توزیع شده است.

نجفی در خاتمه خاطرنشان کرد: آموزش‌های ویژه کشاورزی با برپایی کلاس‌های ترویج برای افزایش و بهبود تولیدات زراعی به کشاورزان ارایه شده است و با توجه به وقوع مخاطرات طبیعی و تحت تاثیر قراردادن محصولات نسبت به بیمه محصولات زراعی پاییزه اقدام نمایند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها

`