موج
کدخبر : ۴۰۲۳۷۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-402376

معاون دادستان مرکز استان یزد گفت: از ابتدای شروع فعالیت مرکز حامی زنان و کودکان آسیب دیده در فضای مجازی در یزد تاکنون ‌250 درخواست مورد پذیرش و رسیدگی قرار گرفته است.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، محمد نعیمی نژاد معاون دادستان مرکز استان یزد در نشست تخصصی پیشگیری از آسیب های اجتماعی نوجوانان با اشاره به استقبال خوب از مرکز حامی زنان و کودکان آسیب دیده در فضای مجازی در یزد گفت: تاکنون 250 در خواست در این مرکز مطرح و مورد رسیدگی قرار گرفته است.

وی افزود: در این مرکز تلاش شده تا به دور از سرزنش ها و عتاب و خطاب های اجتماعی و سختی محیط قضایی، نسبت به ارائه مشاوره و راهنمایی به آسیب دیدگان از فضای مجازی اقدام شود.

معاون دادستان یزد با اشاره به شیوع کرونا و تغییر در نحوه آموزش دانش آموزان تصریح کرد: با توجه به برخط شدن آموزش ها و در دسترس قرار گرفتن فضای مجازی برای دانش آموزان، باید نسبت به آموزش سواد مجازی برای آنها اهتمام جدی داشت.

وی تصریح کرد: ارائه آموزش در فضای مجازی بعضا بهانه ای را برای نوجوانان و جوانان جهت گذران اوقات خود در این فضا فراهم کرده که به یک چالش برای خانواده ها تبدیل شده است.

نعیمی نژاد بر لزوم تقویت سواد مجازی در بین والدین تاکید کرد و گفت: والدین نباید به بهانه آموزش فرزندان خود را در اینگونه فضا ها بدون هیچگونه محدودیت و کنترلی رها کنند که این امر نیازمند آموزش است.

سرپرست مجتمع قضایی شهید قدوسی افزود: ناآگاهی والدین در حوزه فضای مجازی و کار در این فضا آسیب های بسیاری را در جامعه ایجاد کرده است.

وی افزود: جهت کاهش آسیب های این فضا ارائه آموزش های حقوقی و قضایی به دانش آموزان، ایجاد مراکز مشاوره ویژه دانش آموزان، بالا بردن اطلاعات حقوقی کادر آموزشی مدارس و ... در دستور کار قرار دارد. در حال حاضر با شورای شهر و آموزش و پرورش برای تهیه و اجرای فوری برنامه کوتاه و میان مدت کاهش آسیبها در یزد به تفاهم و همگرایی رسیده ایم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها

`