موج
کدخبر : ۴۰۱۷۹۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-401790

سارا حکمی:

کارشناس مرکز پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی خراسان رضوی بیان کرد: روز جمعه افزایش سرعت و شدت باد در بیشتر نواحی استان را شاهد خواهیم بود که در نواحی بادخیز استان و بخش‌هایی از نیمه جنوبی، وزش باد شدید، همراه با گرد و خاک پیش بینی می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، سارا حکمی کارشناس مرکز پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی خراسان رضوی در خبری اعلام کرد: بررسی نقشه‌های هواشناسی حاکی از آن است که با گذر امواج ضعیف و ناپایدار ابر از استان، آسمان این خطه برای ساعاتی در بعد از ظهر امروز و نیز روز جمعه شاهد افزایش ابرناکی خواهد بود.

حکمی در ادامه این خبر اضافه کرد: پیش بینی می شود در ساعات آینده نواحی شمالی استان نیمه ابری و قسمت هایی از جنوب استان دارای آسمانی صاف تا قسمتی ابری باشند.

کارشناس مرکز پیش بینی هواشناسی خراسان رضوی همچنین متذکر شد: بر این اساس در روز جمعه افزایش سرعت و شدت باد را در بیشتر نواحی استان شاهد خواهیم بود که در نواحی بادخیز استان و بخش‌هایی از نیمه جنوبی، وزش باد شدید، همراه با گرد و خاک پیش بینی می‌شود.

وی در ادامه تاکید کرد: از لحاظ شرایط دمایی روند افزایش دمای هوا ادامه پیدا می‌کند اگرچه فردا، به صورت موقت دمای هوا چند درجه‌ای کاهش خواهد یافت. 

کارشناس مرکز پیش بینی هواشناسی خراسان رضوی افزود: دمای هوای مشهد دیروز بین ۶ تا ۲۵ درجه سانتی‌گراد در نوسان بود و بیشینه دمای هوای مشهد امروز ظهر به ۲۸ درجه سانتی‌گراد رسید که کمینه آن امشب به هشت درجه سانتی‌گراد خواهد رسید.

حکمی در خاتمه یادآور شد: در ۲۴ ساعت گذشته زاوه با کمینه دمای هوای یک درجه بالای صفر و داورزن با بیشینه دمای هوای ۲۷ درجه سلسیوس به ترتیب سردترین و گرم‌ترین شهرستان های خراسان رضوی بوده اند و بیشترین شدت وزش باد طی این مدت در شهرستان‌سبزوار با سرعت ۴۰ کیلومتر در ساعت گزارش شده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها

`