موج
کدخبر : ۴۰۱۷۴۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-401749

محمد کریمی:

رییس اداره صمت شهرستان مرزی تایباد بیان کرد: از ابتدای امسال تا پایان شهریورماه، ۳۵۰۰ مورد بازرسی از واحد‌های صنفی تایباد انجام گرفت که نسبت به مدت زمان مشابه سال قبل ۳۵ درصد افزایش داشته است.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، محمد کریمی رییس اداره صمت شهرستان مرزی تایباد در خبری اعلام کرد: در ۶ ماهه نخست امسال بیش از ۶۰ میلیارد ریال کالای قاچاق هنگام خروج از کشور در مرز زمینی دوغارون و برخی از انبار‌های غیرمجاز این شهرستان، کشف و ضبط شد.

کریمی در ادامه این خبر افزود: ارزش کالای قاچاق کشف شده در تایباد نسبت به کشفیات مدت زمان مشابه سال قبل، ۱۰۰ درصد افزایش داشته است.

رییس اداره صمت شهرستان مرزی تایباد همچنین در ادامه متذکر شد: از این میزان کشفیات کالای قاچاق، ۲۰ میلیارد ریال کالا در حوزه احتکار، گرانفروشی و عرضه خارج از شبکه در این شهرستان، کشف شد و در این خصوص ۶۰ پرونده تشکیل و ۳۰ متخلف ایرانی و ۳۰ متخلف افغانستانی دستگیر شدند.

وی در ادامه تصریح کرد: اقلام قاچاق کشف شده شامل انواع دارو، کالا‌های بهداشتی و پزشکی، مکمل ها، روغن و آرد بوده است.

رییس اداره صمت شهرستان مرزی تایباد تاکید کرد: انجام بازرسی و گشت‌های نظارتی مشترک از واحد‌های صنفی این شهرستان داشته ایم که از ابتدای امسال تا پایان شهریورماه، ۳۵۰۰ مورد بازرسی از واحد‌های صنفی تایباد انجام گرفت که نسبت به مدت زمان مشابه سال قبل ۳۵ درصد افزایش داشته است.

وی ادامه داد: صدور چهار مجوز رسمی استخراج رمز ارز در شهرستان تایباد داشته ایم و در سال جاری چهار واحد رسمی و قانونی استخراج رمز ارز توسط بخش خصوصی با سرمایه گذاری افزون بر ۸۰ میلیارد ریال در این شهرستان مجوز گرفته که تاکنون ۶۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

کریمی در خاتمه یادآور شد: طی ۱۰ روز گذشته یک مرکز غیرمجاز استخراج ارز دیجیتال در این شهرستان شناسایی شد که در بازرسی از آن چندین دستگاه ماینر به ارزش یک میلیارد و ۶۵۰ میلیون ریال کشف و ۲ متخلف در این خصوص دستگیر شدند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها

`