موج
کدخبر : ۴۰۱۳۰۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-401304

داور بستام خبر داد:

مدیر دفتر حفاظت و بهره برداری از منابع آب شرکت منطقه ای اردبیل گفت: یک دستگاه حفاری غیرمجاز شامل تراکتور و ادوات حفاری در منطقه شناسایی و توقیف شد.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، داور بستام ، مدیر دفتر حفاظت و بهره برداری از منابع آب شرکت منطقه ای اردبیل گفت: در پی گشت زنی های اکیپ گشت و بازرسی آب های زیرزمینی شهرستان اردبیل، یک دستگاه حفاری غیرمجاز شامل تراکتور و ادوات حفاری در منطقه شناسایی و توسط گروه گشت و بازرسی با همکاری نیروی انتظامی و اخذ دستور قضایی از دادستان توقیف و به پارکینگ انتقال یافت.

وی با تاکید بر پیگیری جدی تخلفات بخش آب، افزود: با وجود محدودیت منابع آب، متاسفانه برخی از بهره برداران بدون رعایت قوانین توزیع عادلانه آب با حفر غیرمجاز چاه های نیمه عمیق  و عمیق با استفاده از دستگاه های غیرمجاز حفاری به آبخوان ها آسیب جدی وارد می کنند.

مدیر دفتر حفاظت و بهره برداری از منابع آب شرکت منطقه ای اردبیل حضور مستمر گروه های گشت و بازرسی را به منظور جلوگیری از بهره برداری غیرمجاز منابع آب سطحی و زیرزمینی موثر دانست و یادآور شد: در استان اردبیل  ۲۲ اکیپ گشت و بازرسی مربوط به آبهای سطحی و آبهای زیرزمینی هستند که به صورت شبانه روزی مسئولیت شناسایی و برخورد قانونی با متخلفان منابع آبی در راستای اهمیت و لزوم حفاظت و صیانت از سفره های آب زیرزمینی و منابع آب سطحی را در دستور کار خود قرار داده اند.

بستام با بیان اینکه جلوگیری از حفر غیرمجاز چاه توسط اکیپ های گشت و بازرسی منابع آب از اولویت های طرح ملی «احیاء و تعادل بخشی منابع آب زیرزمینی کشور» است، گفت: حسب وظیفه  ذاتی در راستای صیانت و حفاظت از منابع آب شرکت آب منطقه ای اردبیل و همچنین به دلیل درخواست مالکین چاه های مجاور و گزارش مردمی به سامانه ۳۱۷۱ از فعالیت حفاران غیر مجاز با جدیت هرچه تمام جلوگیری خواهد شد.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها

`