موج
کدخبر : ۳۹۸۵۵۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-398556

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری نکا:

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان نکا گفت: 6 هکتار از عرصه های منابع ملی شهرستان نکا از ید متصرفین، رفع تصرف شد.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران، علیرضا محمدنژاد با اعلام این خبر اظهار داشت: شش هکتار از  عرصه های منابع ملی که در ید متصرفین بود رفع تصرف شد و با حضور مسئولان اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان نکا و با همکاری مأمورین حفاظتی این اداره، مدیران و عوامل شرکت نکاچوب نسبت به عملیات نهال کاری، بذرپاشی و بذرکاری اقدام شده است.

وی ادامه داد: در تیر ماه سال جاری نیز نسبت به رفع تصرف از عرصه ای به مساحت 15000 متر مربع که در ید متصرفین بوده اقدام شده و هم زمان محدوده عرصه مورد نظر حصار کشی شد.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان نکا افزود: واحدهای حقوقی و یگان حفاظت این اداره در راستای حفظ و صیانت از منابع ملی با اخذ دستورات متعدد از دادستان شهرستان نکا نسبت به تخریب تعداد 41 باب کوره های غیرمجاز ذغال در حوزه استحفاظی این شهرستان، تخصیصاً روستاهای کوهسارکنده و چلمردی اقدامات مؤثر صورت دادند.  

وی با بیان این مطلب که واحد حقوقی این اداره در سال جاری اقدام به تقدیم تعداد 6 فقره دادخواست حقوقی خلع ید و قلع و قمع از عرصه های ملی به مساحت 68522 متر مربع در مراجع قضایی کرده که پرونده های در دست اقدام به مراتب بیشتر از این مقدار می باشد، تصریح کرد: تعداد 4 فقره در سطحی معادل 5284 متر مربع از ید اشخاص متعدد در راستای تبصره یک ماده 55 قانون حفاظت منابع طبیعی خلع ید شده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها

`