موج
کدخبر : ۳۹۸۴۳۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-398437

منصور رضوانی جلال عنوان کرد:

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان همدان با اشاره به صادرات ۴۳ میلیون دلاری کشمش ملایر و اینکه این شهرستان یکی از قطب‌های تولید گردو و آلبالو در استان همدان است، گفت: با اجرای ۲ گلخانه ۶۸ و ۵۲ هکتاری گنبد و حسین‌آباد ناظم که مشکلات آنها با حضور استاندار همدان رفع شد، در آینده به قطب کشت گلخانه‌ای تبدیل خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری موج همدان، منصور رضوانی جلال، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان همدان روز چهارشنبه در جلسه بررسی مشکلات باغداران و تولیدکنندگان انگور و کشمش که با حضور معاون وزیر جهاد کشاورزی برگزار شد، افزود: با اشاره به اینکه ملایر یکی از قطب‌های تولید گردو و آلبالو در استان همدان است، گفت: با اجرای ۲ گلخانه ۶۸ و ۵۲ هکتاری گنبد و حسین‌آباد ناظم که مشکلات آنها با حضور استاندار همدان رفع شد، در آینده به قطب کشت گلخانه‌ای تبدیل خواهد شد.

وی میانگین تولید انگور در کشور را ۱۴ تن، در استان همدان ۱۹ تن و در شهرستان ملایر ۲۴ تن در هکتار عنوان کرد و گفت: ملایر بهره‌وری بسیار بالایی در حوزه تولید انگور در سطح کشور دارد.

منصور رضوانی جلال با بیان اینکه امسال نمونه برتر تولید انگور در هکتار را از شهرستان ملایر با تولید ۱۱۹ تن در هکتار به کشور معرفی شده است، بیان کرد: سال گذشته بیش از ۳۵ هزار تن کشمش با ارزش ۴۳ میلیون دلار از شهرستان ملایر صادر شد.

وی ادامه داد: ملایر همچنین یکی از قطب‌های تولید گردو و آلبالو در استان همدان است و با اجرای ۲ گلخانه ۶۸ و ۵۲ هکتاری گنبد و حسین‌آباد ناظم که مشکلات آنها با حضور استاندار همدان رفع شد، در آینده به قطب کشت گلخانه‌ای تبدیل خواهد شد.

در این نشست مسائل و مشکلات حوزه باغداری از سوی تولیدکنندگان، باغداران، انجمن تولید و صادرکنندگان کشمش، اتاق بازرگانی و تعاونی باغداران شهرستان ملایر مطرح شد و از تاکستان‌های دره جوزان بازدید به عمل آمد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها

`