موج
کدخبر : ۳۹۸۳۲۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-398328

محمد احمدیان:

مدیر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس دانشگاه علوم پزشکی مشهد بیان کرد: برنامه بازگشایی مدارس براساس دستورالعمل‌های ابلاغی و با توجه به ظرفیت‌ها و توانمندی‌های موجود در مدارس دولتی و غیردولتی خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، محمد احمدیان مدیر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس دانشگاه علوم پزشکی مشهد در خبری اعلام کرد: برنامه واکسیناسیون دانش‌آموزان بر اساس دستورالعمل‌های وزارتی آغاز خواهد شد و دانش‌آموزان ۱۷ ساله می‌توانند برای دریافت واکسن سینوفارم به مراکز واکسیناسیون مراجعه کنند.

احمدیان در ادامه بیان کرد: در خصوص بازگشایی مدارس طی جلسه‌ای که با مسئولان اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی داشتیم و براساس اعلام وزارت‌خانه‌های آموزش و پرورش و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به این نتیجه رسیدیم که برگزاری کلاس‌های حضوری منوط به انجام واکسیناسیون باشد.

مدیر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس دانشگاه علوم پزشکی مشهد ادامه داد: تعداد دانش‌آموزان سال تحصیلی جدید بر اساس اطلاعات جمعیتی آموزشگاهی ۹۴۶ هزار و ۶۵ نفر هستند، ادامه داد: ۵۵۷ هزار و ۵۲۳ نفر در مقطع ابتدایی (پایه‌های اول تا ششم)، ۲۲۸ هزار و ۵۷ نفر در مقطع متوسطه اول (پایه‌های هفتم تا نهم) و ۲۲۸ هزار و ۵۷ نفر در مقطع متوسطه دوم (پایه‌های دهم تا دوازدهم) هستند و در گام نخست تزریق واکسن دانش‌آموزان پایه دوزادهم و متولدان اول مهر ۱۳۸۲ تا اول مهر ۱۳۸۳ انجام می‌شود که تعداد آنان ۷۰ هزار و ۶۲۱ نفر است.

وی در مورد واکسیناسیون فرهنگیان اظهار کرد: از عید سعید غدیرخم بحث واکسیناسیون این گروه هدف نیز آغاز شده و تاکنون ۴۷ هزار و ۳۰۶ نفر نوبت اول و ۲۱ هزار و ۳۵ نفر نوبت دوم واکسن را دریافت کرده‌اند و تا این لحظه ۶۸ هزار و ۳۴۱ دُز واکسن کرونا به معلمان تزریق شده است.

احدیان در خاتمه تاکید کرد: برنامه بازگشایی مدارس خراسان رضوی براساس دستورالعمل‌های ابلاغی و با توجه به ظرفیت‌ها و توانمندی‌های موجود در مدارس دولتی و غیردولتی و اجرای موارد خواسته شده در دستورالعمل و تصمیمات لازم در بازگشایی به هنگام مدارس و تدوین برنامه بازگشایی پیشنهادی حوزه آموزش و پرورش خواهد بود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها

`