موج
کدخبر : ۳۹۷۰۹۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-397095

شورعاطفه ها در 900 مدرسه استان ایلام برگزار می شود:

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان ایلام گفت: با آغاز سال تحصیلی جدید بیش از 8 هزار دانش آموز و یکهزار و 250 دانشجوی مددجو در این استان نیازمند کمک های تحصیلی هستند.

به گزارش خبرگزاری موج ایلام، قنبر موسی نژاد مدیرکل کمیته امداد استان ایلام درنشست هماهنگی شور عاطفه ها افزود: با هماهنگی صورت گرفته با آموزش و پرورش استان ایلام تمهیدات برگزاری شور عاطفه ها در بیش از 900 مدرسه این استان و حضور دانش آموزان و والدین آنها در این برنامه فرهنگی فراهم شده است.

وی با بیان اینکه دانشجویان و دانش آموزان مددجو نیازمند کمک خیران برای آغاز سال تحصیلی جدید هستند،ادامه داد: با آغاز سال تحصیلی جدید بیش از 8 هزار دانش آموز و هزار و 250 دانشجوی مددجو در این استان نیازمند کمک های تحصیلی هستند.

وی با اشاره به اینکه امسال نیز بخاطر ادامه شرایط کرونا آغاز سال تحصیلی احتمالا بصورت مجازی خواهد بود،اظهار داشت: یکی از ضروری ترین نیازهای قشر دانش آموز و دانشجو برای ادامه تحصیل، تبلت و لوازم هوشمند است که امیدواریم قشر نیکوکار این استان در این زمینه و در تأمین این لوازم ، کمیته امداد و آموزش و پرورش را همراهی کنند.

مدیرکل کمیته امداد استان ایلام با بیان اینکه فضای مجازی و بخصوص برنامه شاد ظرفیت بسیار خوبی برای ترویج فرهنگ انفاق و نیکوکاری در بین دانش آموزان و والدین آنها است،تصریح کرد: یکی از مهم ترین اهداف برگزاری شور عاطفه ها علاوه بر کمک به نیازمندان، ترویج فرهنگ انفاق و نیکوکاری در بین قشر دانش آموز است.

موسی نژاد در ادامه با بیان اینکه شور عاطفه ها امسال از 20 شهریور تا 11 مهر با شعار" باهم مشق محبت بنویسیم " برگزار می شود،خاطرنشان کرد:  با توجه به شرایط کرونایی مردم نیکوکار استان می توانند از طریق غیرحضوری همچون استفاده از اپلیکیشن شاد، استفاده از کد آنی پرداخت:  #۰۸۴۱۸۸۷۷* و همچنین شماره کارت: ۰۳۵۴ ۵۰۰۳ ۹۹۷۹ ۶۰۳۷ کمکهای خود را در اختیار نیازمندان استان قرار دهند.

همچنین مدیرکل آموزش و پرورش استان ایلام در این نشست گفت: شور عاطفه ها از آئین هایی است که هر ساله حس نوع دوستی و شور و حال کمک به همنوعان را در بین دانش آموزان و خانواده های آنها ایجاد می کند.

امیر مهردادی با بیان اینکه مدارس و واحدهای آموزش و پرورش از بهترین ظرفیت ها برای کمک به نیازمندان و همنوعان هستند، افزود: تلاش همکاران ما این است که از این ظرفیت مهم در راستای رفع نیازمندی های دانش آموزان به خوبی بهره گیری شود.

وی اظهار داشت: در بین همکاران آموزش و پرورش از جمله نیروهای اداری و معلمان فرهنگ کمک به دانش آموزان نیازمند توسط این همکاران جهادی سابقه دور و درازی دارد و در این زمینه از سال گذشته تاکنون و  با توجه به شرایط کرونا با مشارکت این جامعه نیکوکار بخش مهمی از نیازهای تحصیلی دانش آموزان بخصوص در زمینه تبلت و گوشی های هوشمند تأمین شده است.

مهردادی تصریح کرد: با رایزنی های صورت گرفته با کمیته امداد، در شور عاطفه ها همه کمکهایی که از طریق دانش آموزان هر مدرسه جمع آوری می شود در بین دانش آموزان همان مدارس توزیع می شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها

`