موج
کدخبر : ۳۹۷۰۵۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-397053

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران – نوشهر خبر داد:

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران – نوشهر گفت: تمامی جنگل‌های غرب مازندران تحت پوشش 100 درصدی شبکه بی‌سیم‌های ارتباطی دیجیتال قرار خواهند گرفت و از ابتدای پاییز امسال رسماً به بهره‌برداری می‌رسد تا ارتباط بی‌سیمی با سازمان جنگل‌ها در تهران نیز داشته باشیم.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران، عبدالرضا سنگاری در حاشیه آئین ملی روز جنگلبان که به صورت ویدئوکنفرانسی و همزمان با سراسر کشور برگزار شد، با اشاره به اینکه همه جنگلبانان غرب مازندران از نیروهای خدوم، زحمتکش و نمونه هستند، اظهار داشت: در هر شهرستان غرب استان، تیمی برای انتخاب جنگلبانانی که به صورت شبانه روزی زحمات بیشتری کشیدند در یک کارگروه شناسایی شدند که برای انتخاب همین  تعداد محدودی هم که امروز مورد تجلیل قرار گرفتند شاید بیش از 50 نفر مدنظر بودند که از بین آنها، یک نفر از هر شهرستان انتخاب و به ستاد تهران معرفی شدند و در آنجا نیز پس از تأیید عملکردشان، به عنوان جنگلبان نمونه انتخاب شدند.

منابع طبیعی غرب مازندران -شهریور 1400

وی درباره بهره برداری از شبکه بی سیم ارتباطی دیجیتال که در تهران انجام شد، ادامه داد: در گذشته شبکه بی‌سیم در حوزه جنگلبانی به صورت آنالوگ بود که پشتیبانی خوبی در این چند سال اخیر نداشتیم ولی سیاست سازمان جنگل‌ها و مراتع کشور بر این شد تا شبکه به صورت دیجیتال در بیاید که خوشبختانه پیگیری‌های خوبی صورت گرفت.

منابع طبیعی غرب مازندران -شهریور 1400

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران – نوشهر گفت: در حال حاضر تمامی بی‌سیم‌های آنالوگ در غرب مازندران را جمع‌آوری کردیم و تغییر و تحولات لازم انجام شد و تمامی جنگل‌های غرب مازندران تحت پوشش 100 درصدی شبکه بی‌سیم‌های ارتباطی قرار خواهند گرفت و از ابتدای پاییز امسال رسماً به بهره‌برداری می‌رسد تا ارتباط بی‌سیمی با سازمان جنگل‌ها در تهران نیز داشته باشیم.

منابع طبیعی غرب مازندران -شهریور 1400

وی درباره نقاط بحرانی حوزه جنگل‌ها و مراتع غرب مازندران تصریح کرد: در این زمینه، بحث قاچاق چوب و تجاوزات به جنگل‌ها همواره وجود دارد ولی خوشبختانه در حوزه منابع طبیعی غرب مازندران شدید نیست اما در بخش‌هایی از حوزه استحفاظی جنگل‌‌های شهرستان عباس‌آباد معضل قاچاق چوب را داریم و در این زمینه تعاملات لازم با شرکت‌های پارس نئوپان، یک واحد پاسگاه این اداره کل را در محل این شرکت مستقر کردیم و همه محموله‌های چوب پروانه‌دار و... در آنجا کنترل می‌شود و با این کار، از شدت قاچاق چوب در این شهرستان کاسته شد.

سنگاری بیان داشت: به هر حال با توجه بالابودن قیمت چوب و از سویی دیگر وجود بیکار‌ی سبب می‌شود بحث قاچاق چوب شکل بگیرد که البته تعداد افرادی که دست به این کار می‌زنند بسیار محدود هستند ولی نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی غرب مازندران با همکاری نیروی انتظامی، این افراد و خودروهایشان را شناسایی کردند و در هر حال همه تلاش ما کوتاه کردن دست قاچاقچیان از جنگل‌های منطقه است.

منابع طبیعی غرب مازندران -شهریور 1400

وی با اشاره به فرا رسیدن فصل خزان و برگ‌ریزان طبیعت، اذعان داشت: ما امسال به جهت اینکه پاییز کم باران و خشکی در پیش است، دغدغه زیادی برای فصل پاییز و برگ‌ریزان در سطح جنگل‌های غرب مازندران داریم و پاییز سختی خواهد بود و بنابراین گشت‌های ویژه و متعددی را به صورت شبانه‌ روزی را فعال کردیم و در نقاط بحرانی که احتمال آتش‌سوزی در آنجا بالا است حضور میدانی خواهند  داشت تا در صورت بروز حریق احتمالی، بلافاصله نسبت به مهار آن اقدام شود.

به گزارش موج مازندران، در پایان این مراسم، با اهدا لوح و هدایا از جنگلبانان، همیاران طبیعت و فعال رسانه ای حامی طبیعت تجلیل بعمل آمد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها

`