موج
کدخبر : ۳۹۶۷۱۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-396715

مدیر مخابرات منطقه کردستان گفت: کردستان در تکنولوژی FTTH به عنوان آخرین خدمت مخابراتی در بستر تلفن ثابت و دیتا امسال رتبه دوم کشوری دارد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، آزاد حکمت صبح امروز سه شنبه در گفت‌وگو با خبرنگاران به تشریح فعالیت‌ها و اجرای پروژه‌های زیر ساختی برای ارائه‌ی تکنولوژی نوین FTTH پرداخت و اظهار داشت: طبق بررسی‌های کارشناسی شده در قالب یک تیم متخصص نسبت به ایجاد زیرساخت و تامین تجهیزات و سرمایه‌گذاری لازم، برای این تکنولوژی بر اساس هدف‌های معیین در نقاط مختلف استان اقدام شده است.

مدیر مخابرات منطقه کردستان با اشاره به اینکه شاخص درصد تحقق برنامه‌های FTTH به صورت هفتگی توسط شرکت مخابرات ایران ارزیابی می‌شود اظهار داشت: بر اساس نتایج اعلام شده، خوشبختانه با تلاش گروهی و همت همکاران، رتبه دوم کشوری این حوزه را از ابتدای سال جاری تا کنون به خود اختصاص داده‌ایم.

وی درصد تحقق برنامه‌های FTTH در سال جاری را یادآور شد و خاطرنشان ساخت: تحقق 156 درصدی برنامه‌های این شاخص در منطقه کردستان بیانگر توجه ویژه به ارائه آن به مشتریان همزمان با رشد تکنولوژی‌های جدید است.

حکمت اعلام داشت: در حال حاضر پنج هزار و 231 مشترک FTTH در استان کردستان وجود دارد که تعداد چهار هزار و 447 مورد آنها به عنوان مشتریان فعال ثبت شده‌اند.

وی با اشاره به اینکه برنامه مخابرات منطقه ارائه FTTH به مشتریان و متقاضیان واجد شرایط در سطح استان است اضافه کرد: تلاش داریم در نقاط جدیدی که زیرساخت تلفن ثابت نصب و راه‌اندازی می‌شود طبق استراتژی‌های مد نظر شرکت مخابرات ایران در این راستا نسبت به ایجاد زیرساخت FTTH اقدام نماییم.

مدیر مخابرات منطقه کردستان تصریح کرد: در حال حاضر در تمام شهرستان‌های استان تکنولوژی FTTH ارائه می‌شود.

حکمت افزود: در پروژه FTTH، فیبر نوری جایگزین کابل مسی منازل شده که با این تکنولوژی سرویس و بسته‌های نامحدود مخابراتی به مشترکان ارائه می‌شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها