موج
کدخبر : ۳۹۶۳۵۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-396357

جواد خزاعی:

سرپرست سازمان صمت خراسان رضوی عنوان کرد: رویکرد وزارت صمت در جلوگیری از خام فروشی موادمعدنی است و تکمیل زنجیره فولاد که دارای ارزش افزوده بالایی نیز می‌باشد از جمله مواردی است که در استان به عنوان یکی از اولویت‌های سرمایه گذاری دنبال شده است.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، جواد خزاعی سرپرست سازمان صمت خراسان رضوی اعلام کرد: بیشترین حجم سرمایه گذاری صنعتی در خراسان رضوی ، سهم مجموعه های تولیدی و صنعتی است.

جواد خزاعی در ادامه این خبر اضافه کرد: با وجود مجموعه‌های تولیدی و صنعتی فولادی، سیمانی، کاشی و سرامیک، مس و طلا و برخی فرآوری‌های سنگ‌های معدنی، صنایع معدنی بیشترین حجم سرمایه گذاری صنعتی استان را دارا هستند.

سرپرست سازمان صمت خراسان رضوی همچنین افزود: خراسان رضوی یکی از قطب‌های معدنی کشور می‌باشد، افزود: بیش از ۱.۳ سنگ آهن کشور از خراسان رضوی و به‌ویژه از منطقه سنگان خواف یا به عبارتی عسلویه شرق کشوراست.

وی ادامه داد: رویکرد وزارت صمت در جلوگیری از خام فروشی موادمعدنی است و تکمیل زنجیره فولاد که دارای ارزش افزوده بالایی نیز می‌باشد از جمله مواردی است که در استان به عنوان یکی از اولویت‌های سرمایه گذاری دنبال شده است.

سرپرست سازمان صمت خراسان رضوی در ادامه تصریح کرد: هم اکنون ۵۵۰۰ واحد صنعتی با بیش از ۳۰ هزار میلیارد تومان و ۲۰۰ هزار نفر اشتغال مستقیم در خراسان رضوی فعالیت دارند و استان در اغلب گروه‌های صنعتی به‌ویژه صنایع معدنی، خودرو و قطعه سازی، غذایی و برق و الکترونیک در جایگاه برتر کشوری است.

خزاعی در خاتمه خاطر نشان کرد: با همراهی خوب تشکل‌های مذکور علاوه بر پیگیری مشکلات فراروی، با استفاده از ظرفیت کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان، برون سپاری مجوز تاسیس صنعتی، در زمینه‌های اجتماعی از جمله واکسیناسیون کارکنان واحد‌های تولیدی نیز همکاری صمیمانه‌ای داشته اند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها