موج
کدخبر : ۳۹۶۰۵۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-396059

از سال ۱۳۹۷ تاکنون؛

معاون امور دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: از اول سال ۱۳۹۷ تاکنون ۱۴۰۹ مجوز ساخت شناور اعم از قایق تا شناورهای فلزی زیر 3هزار GT صادر شده که تاکنون ۷۲۰ فروند از مجوزهای صادر شده تکمیل و به ثبت رسیده است.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، اسماعیل مکی‌زاده معاون امور دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان با بیان اینکه از اول سال ۱۳۹۷ تاکنون ۱۴۰۹مجوز ساخت شناور اعم از قایق تا شناور‌های فلزی زیر 3 هزار GT صادر شده اظهارداشت: که تاکنون ۷۲۰ فروند مجوزهای صادر شده تکمیل و به ثبت رسیده است.
مکی زاده بیان داشت: درحال حاضر ۶۸۹ پروژه در کارگاه های شناور سازی های استان هرمزگان درحال ساخت است.
به گفته معاون امور دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، از ابتدای سال جاری تاکنون نیز ۱۷۰ مجوز تولید شناور جدید در قالب گواهینامه ثبت موقت صادر شده است.
معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان با اشاره تعداد شناورهای ساخته شده درسال گذشته اظهار داشت: در سال گذشته نیز ۲۱۱ فروند شناور در کارخانجات استان ساخته شده که پس از دریافت گواهینامه ثبت وارد ناوگان ملی شدند که در مقایسه با سال ۹۸ رشد حدود ۳۷,۵ درصد ی را شاهد بودیم.
شایان ذکر است استان هرمزگان با برخورداری بیش از 60 گارگاه و کارخانه شناورسازی مستقر دربنادر وجزایر؛ مهمترین کانون تعمیر و ساخت انواع شناورهای چوبی، فایبر گلاس، فلزی و آلومینیومی در کشور قلمداد شده و علاوه بر درخواست سفارش ساخت از دیگر استانهای جنوبی، سالانه سفارش های متعددی از کشورهای حاشیه خلیج فارس را نیز پذیرا است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها