موج
کدخبر : ۳۹۵۹۴۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-395943

رئیس دفتر تبلیغات اسلامی بر اهمیت نگاه تمدن ساز در عرصه فرهنگ تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری موج قم، حجت الاسلام‌والمسلمین احمد واعظی دردیدار محمدمهدی اسماعیلی ، وزیر فرهنگ‌وارشاد اسلامی، با بیان اینکه امروز اوضاع فرهنگی کشور رضایت بخش نیست، اظهار داشت: امروز از جهت‌های مختلفی همچون تولیدها، مصرف‌واقتصاد فرهنگی شاهد اوضاع رضایت بخشی نیستیم.

وی با اشاره به‌چالش‌های پیش روی عرصه فرهنگ در کشور، عنوان کرد: نباید در عرصه فرهنگی، نگاه امنیتی حاکم باشد زیرا این موضوع موجب آسیب های بسیاری می‌شود.

رئیس دفتر تبلیغات با تاکید براینکه درعرصه فرهنگ باید نگاه تمدن‌سازی نوین اسلامی حکم‌فرمایی کند، به‌نکته‌های رهبر معظم انقلاب دررابطه با این زمینه دربیانیه گام دوم اشاره کرد و بیان داشت: باید نگاه بازسازی و ایجاد تمدن نوین اسلامی به‌فرهنگ داشته باشیم و بدانیم اگر این نگاه را برجسته سازی کنیم، سطح فرهنگ جامعه ارتقا یافته و ارزش‌های انقلاب اسلامی دربطن آحاد جامعه بومی‌سازی و نهادینه می‌شود.

 واعظی خاطرنشان کرد: بدون شک با نگاه حمایتی، ریل گذارانه و تقویت کننده، جایگاه و منزلت مولدان اصلی عرصه فرهنگ و هنر اصالت پیدا می‌کند.

وی با اشاره به‌اینکه امروز با تکثر جدی مراکز فرهنگی مواجه هستیم، بیان کرد: ما دستگاه‌های متعددی درعرصه فرهنگ داریم و نمی‌توان ارشاد را یگانه مرجع و دستگاه تاثیرگذار و مدیریت کننده عرصه فرهنگ شناخت.

رئیس دفتر تبلیغات اسلامی بر ضرورت توجه و حمایت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به‌ظرفیت عظیم فرهنگی و هنری نهفته درحوزه های علمیه تاکید و تصریح کرد: درست است که ارشاد یک دستگاه مولد فرهنگی است، اما می‌تواند به‌صورت خلاقانه به‌ظرفیت‌هایی که در کشور وجود دارد توجه کند و گواهی می دهم که در حوزه‌های علمیه ظرفیتی بزرگ درعرصه هنر و فرهنگ نهفته است که باید احیا و به‌آن توجه شود.

وی با تشریح اقدام‌های دفتر تبلیغات اسلامی درعرصه‌های فرهنگی و با بیان اینکه این نهاد درعرصه فضای مجازی، هنر و رسانه و در مساله محوری اتفاق‌های بزرگی را رقم زده است، گفت: ما به‌دلایل مختلف نمی‌توانیم حمایت‌های لازم را از فعالان این عرصه داشته باشیم، از این رو آن نهادی که باید فعالان این عرصه را حمایت کند تا به‌بازیگران میدانی عرصه فرهنگ تبدیل شوند، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است.

واعظی با اشاره به‌ظرفیت‌های دفتر تبلیغات اسلامی درعرصه فرهنگ‌وهنر گفت: این دفتر صرفا یک دستگاه حاکمیتی نیست، بلکه یک نهاد انقلابی است که ظرفیت های خود را درعرصه تبلیغ دین و ارتقای سطح فرهنگی جامعه به‌کار گرفته‌است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی روز پنجشنبه در سفر به قم با مراجع عظام تقلید و علمای حوزه علمیه دیدار و گفت و گو کرد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها