موج
کدخبر : ۳۹۵۹۳۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-395937

مدیر کل آموزش و پرورش استان یزد از شروع به کار چهار هنرستان تخصصی و موضوعی در استان یزد در زمینه‌های ریلی، فناوری اطلاعات و ارتباطات، مرمت آثار تاریخی و جوار کارخانه‌ای خبر داد که از ابتدای مهر ماه فعالیت خود را آغاز خواهند کرد.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، دویست و نود و دومین نشست شورای آموزش و پرورش استان یزد از بدو تاسیس تاکنون و چهارمین جلسه در سال ۱۴۰۰ به ریاست دکتر طالبی استاندار یزد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد؛ محمدعلی طالبی استاندار و رئیس شورای آموزش و پرورش یزد در این نشست با قدردانی از اقدامات صورت گرفته برای آغاز سال تحصیلی گفت:باید آمادگی کامل برای بازگشایی مدارس چه به صورت حضوری و چه مجازی را داشته باشیم.

طالبی بازگشایی مدارس را فرصتی ارزشمند برای فرهنگ سازی موضوعات و مفاهیم مرتبط با کرونا در کشور دانست.

محسن موحدی فرد مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد هم گفت:حضوری یا غیر حضوری بودن مدارس بسته به تصمیم ستاد کرونا و اجرای کامل واکسیناسیون فرهنگیان دارد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد با اشاره به بازگشت آرام و تدریجی دانش آموزان به مدارس هماهنگ با تصمیمات ستاد کرونا اظهار داشت: بر این اساس همه مدارس استان یزد همزمان با اول مهر ماه فعالیت خود را آغاز می کنند  تا ۲۷۱هزار دانش آموز استان از علم و دانش بهره مند شوند.

موحدی فرد افزود: هشتاد درصد فرهنگیان دوز اول واکسن خود را تزریق کرده اند و مرحله دوم واکسیناسیون نیز از پنجم شهریور ماه آغاز شده است.

وی ادامه داد: با این حال همه تمهیدات لازم از جمله تهیه اقلام بهداشتی و آماده سازی بهداشتی مدارس نیز به خوبی در استان یزد دنبال شده است.

موحدی فرد از شروع به کار چهار هنرستان تخصصی و موضوعی در استان یزد در زمینه‌های ریلی، فناوری اطلاعات و ارتباطات، مرمت آثار تاریخی و جوار کارخانه‌ای خبر داد که از ابتدای مهر ماه فعالیت خود را اغاز خواهند کرد.

در این نشست از برنامه اجرایی سال تحصیلی آینده شامل نقشه راه، زیرساخت‌های تحول بنیادین و سایر فعالیتهای آموزش و پرورش هم رونمایی شد.

گفتنی است در این نشست تعدادی از نمایندگان خانواده‌ معظم شهدا، خیران، دانش اموزان، فرهنگیان و مدیران و مسئولان آموزش و پرورش از تلاش‌ها وزحمات طالبی استاندار به جهت تلاش برای اعتلای علم و دانش قدردانی کردند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها