موج
کدخبر : ۳۹۵۵۱۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-395511

جمیل صادقی فر:

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام گفت: در آینده واکسیناسیون اجباری می شود و بطور قطع خدمات آموزشی، بانکی و غیره بدون سابقه واکسیناسیون انجام نخواهد شد، بنابراین بهتر است همه افراد در زمان تعیین تعیین شده واکسینه شوند.

به گزارش خبرگزاری موج ایلام دکتر جمیل صادقی فر معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان در کارگروه رسانه ای کرونا ایلام با بیان اینکه از ابتدای آغاز واکسیناسیون کرونا تاکنون 241 هزار و 433  دُز واکسن گروه‌های سنی و افراد واجد شرایط  در سطح استان انجام شده است، افزود: چهار هزار و 769 دُز واکسن کرونا در مرحله اول روزانه و 2 هزار و 731 دُز در مرحله دوم روزانه در سطح استان تزریق شده است.

وی اظهار داشت: با توجه به پیش بینی پیک های احتمالی در آینده برای قطع زنجیره انتقال باید افراد بالای 18 سال واکسینه شوند و در صورتی که پوشش واکسیناسیون بالا باشد، خطر بیماری کمتر خواهد بود.

صادقی فر تصریح کرد: افراد در صورت داشتن علایم بعد از بهبودی جهت دریافت واکسن مراجعه کنند چرا که دریافت واکسن در هنگام داشتن علائم نه تنها مفید نیست بلکه مضر نیز خواهد بود همچنین در صورت مشاهده بیماری یا علائم در اطرافیان از دریافت واکسن خودداری شود چرا که ممکن است فرد ناقل باشد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام خاطرنشان کرد: مردم به شایعات ساختگی در خصوص واکسن اعتماد نکنند و اخبار را تنها از رسانه های رسمی و مورد تایید وزارت بهداشت پیگیری کنند.

صادقی فر به رعایت پروتکل ها در مکان های تجمیعی اشاره کرد و گفت: همزمان با بهتر شدن وضعیت کرونای استان باید دقت کنیم رعایت پروتکل‌ها کاهش نیابد بلکه ارتقا پیدا کند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها