موج
کدخبر : ۳۹۵۳۶۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-395365

استاندار کردستان بر ضرورت تشکیل کمیته غربالگری معتادان در سطح استان تاکید کرد و گفت: دستگاه های فرهنگی بە رسالت خود در مبارزە با مواد مخدر عمل کنند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، بهمن مرادنیا ظهر امروز سه شنبه در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان کردستان با بیان اینکه آمار دقیقی از تعداد معتادان استان وجود ندارد, اظهار کرد: لازم است کمیته ای برای غربالگری و شناسایی تعداد معتادان تشکیل شود تا بتوان در خصوص راهکارهای لازم برای بهبود و درمان آنها اقدام کرد.

وی افزود: افرادی تحت عنوان معتاد به صورت مداوم وارد کمپ های ترک اعتیاد می شوند اما کماکان  اعتیاد خود را ترک نمی کنند، لذا ضروری است برای آنان تصمیمات دیگری اتخاذ شود.

استاندار کردستان ادامه داد: برخی از خانواده های معتادین متجاهر دارای تمکن مالی هستند بر همین اساس باید خود بخشی از هزینه درمان آنان را متقبل شوند و افرادی نیز که تمکن مالی ندارند راباید دولت حمایت کند تا از بلای خانمانسوز اعتیاد رهایی پیدا کنند.

مرادنیا استفاده از تجربیات مدیران کمپ های ترک اعتیاد برای اتخاذ تصمیم گیری های درست را لازم دانست و یادآور شد: خوشبختانه همه دستگاهها واز جمله شورای شهر و شهرداری سنندج برای همکاری در مبارزه با مواد مخدر و پاکسازی چهره شهر عزم راسخ دارند.

وی با بیان اینکه دستگاه های فرهنگی آنگونه که لازم است در جهت مبارزه با مواد مخدر و آگاه سازی جامعه پررنگ ظاهر نشده اند، بیان کرد: اعتیاد یک مشکل همگانی است و از عوارض آن کسی در امان نیست، لذا باید نهادهای فرهنگی نقش جدی خود را در آگاهی بخشی به جامعه و خانواده ها ایفا کنند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها