موج
کدخبر : ۳۹۵۳۳۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-395338

مدیر جهاد کشاورزی سوادکوه‌‎شمالی خبر داد:

​مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سوادکوه با بیان اینکه امسال 96 هکتار از مزارع شهرستان سوادکوه به کشت سیب‌زمینی اختصاص داده شد، گفت: پیش‌بینی می‌شود تا اواخر شهریورماه امسال یک هزار و 150 تن محصول سیب زمینی از مزارع کشاورزی شهرستان سوادکوه برداشت شود.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران، حمیدرضا شهابیان با بیان اینکه امسال 96 هکتار از مزارع شهرستان سوادکوه به کشت سیب‌زمینی اختصاص داده شد، اظهار داشت: پیش‌بینی می‌شود تا اواخر شهریورماه امسال یک هزار و 150 تن محصول سیب زمینی از مزارع کشاورزی شهرستان سوادکوه برداشت شود.

وی ادامه داد: «آگریا، کنکورد و فیروزکوهی» از ارقام قابل کشت این محصول در این شهرستان است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سوادکوه یکی از مشکلات بزرگ بخش کشاورزی منطقه را کمبود آب آبیاری دانست و افزود: تغییر الگوی کشت و سازگار شدن با این شرایط از مهم‌ترین اقدامات برای عبور از این مشکل است.

وی بر لزوم توسعه کشت محصولات کم آب بر مثل گیاهان دارویی تأکید کرد و تصریح کرد: کشاورزان و سیب‌زمینی‌کاران به جای بکارگیری روش‌های آبیاری سنتی که تلفات بالای آب آبیاری را به دنبال دارد از سیستم‌های آبیاری تحت فشار استفاده کرده و نسبت به تجهیز مزارع به سامانه‌های نوین آبیاری اقدام کنند.

شهابیان تصریح کرد: کشت محصول سیب‌زمینی در اوایل فصل بهار در اراضی شهرستان آغاز شده و محصول تولیدی نیز از شهریور برداشت می‌شود.

وی عنوان داشت: سالانه 20 درصد مجموع محصول تولید شده در شهرستان به عنوان بذر نگهداری و مابقی به بازار مصرف عرضه می شود.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سوادکوه ابراز داشت: سیب‌زمینی تولید شده در این شهرستان از لحاظ کیفیت، درصد ماده خشک، وجود کمترین میزان باقی مانده سموم و کود در جایگاه مناسبی قرار دارد، این محصول جزو محصول پاک به شمار می‌رود و از نظر کیفیت و کمیت قابل رقابت با سایر سیب زمینی های تولیدی است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها