موج
کدخبر : ۳۹۵۱۰۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-395101

اکبر بهنام جو خبر داد:

همزمان با سراسر کشور و با حضور استاندار اردبیل چهارمین رزمایش سراسری مواسات و کمک‌های مومنانه با نام "شمیم حسینی" برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، اکبر بهنام جو ، استاندار اردبیل در این مراسم گفت:امام زاده ها به عنوان قطب فرهنگی، علاوه بر ترویج فرهنگ دینی ومذهبی می توانند در ترویج رعایت اصول بهداشتی و پروتکل های اعلام شده از سوی بهداشت جهانی نقش قابل توجهی داشته باشند.

وی با بیان اینکه امام زاده سید صدرالدین از قدیم دارای کرامات است افزود: در این امام زاده علاوه بر برگزاری مراسم فرهنگی، مذهبی و اجتماعی می توان به انتقال فرهنگ ایرانی و اسلامی به مسافران جمهوری آذربایجان نیز بهره مند شد.

استاندار اردبیل ضمن تقدیر از بانیان رزمایش کمک های مومنانه در استان اظهار کرد: امروز اتحاد و همدلی در سایه رعایت پروتکل های بهداشتی می تواند خانواده های عزاداری که عزیزان خود را از دست داده اند تسلی بخش باشد و این گونه اقدامات علاوه بر کمک به هم نوعان خود می تواند روحیه خوبی به کادر درمان و پرستاران باشد.

بهنام جو از مردم استان خواست نسبت به دریافت واکسن کوید ۱۹ با احساس مسوولیت بیشتر اقدام کنند و اینکه وزیر بهداشت در سفر اخیر خود به اردبیل قول داده ۶۰۰هزار دز واکسن به استان تعلق می گیرد در چند روز آینده کمبودی در تهیه واکسن دیده نخواهد شد و عوامل هلال احمر و بسیج در واکسینه کردن مردم کمک می کنند.

در این رزمایش که با سخنرانی ویدئو کنفرانسی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و حجت الاسلام خاموشی رییس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور در امامزاده سید صدرالدین اردبیل آغاز شد، در این مراسم علاوه بر تهیه بسته‌های معیشتی، غذای گرم و بسته‌های آموزشی که در اختیار دانش آموزان کم برخوردار قرار می‌گیرد، مراسم غبار روبی نیز از ضریح سید صدرالدین( ع) انجام شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها