موج
کدخبر : ۳۹۴۳۰۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-394305

سیاوش محمدی خبر داد:

مدیر کل هواشناسی استان اردبیل گفت: از بعدازظهر امروز در سح استان به ویژه در مناطق مرکزی و جنوبی استان دمای هوا افزایش می یابد.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، سیاوش محمدی ، مدیر کل هواشناسی استان اردبیل گفت: بر اساس نقشه های هواشناسی، همچنان تا ظهر فردا (جمعه ۱۲ شهریور) جوی پایدار همراه با آسمانی صاف و هوای گرم در سطح استان خواهیم داشت.

وی افزود: پیرو هشدار هواشناسی از بعدازظهر امروز (پنجشنبه) با کاهش فشار در سطح زمین، وزش باد گرمیج (با سرعت تند تا شدید) همراه با افزایش محسوس دمای هوا در سطح استان اردبیل بویژه در مناطق مرکزی و جنوبی استان پیش بینی می شود.

مدیر کل هواشناسی استان اردبیل تصریح کرد: از حوالی ظهر فردا با ورود سامانه ناپایدار جوی و نفوذ پرفشار سطح زمین به منطقه و با تغییر جریانات جوی، ضمن وزش باد شمالی و شرقی (با سرعت تند تا شدید بویژه در مناطق شمالی و نوار شرقی) آسمان استان بتدریج ابری شده و دمای هوا کاهش می یابد.

محمدی بیان کرد: با فعالیت این سامانه از اواخر وقت فردا تا ظهر یکشنبه هفته آینده در بیشتر مناطق استان ضمن کاهش محسوس دمای هوا، بارش متناوب باران (گاهی بصورت رگبار و رعدوبرق و در مناطق مستعد با احتمال تگرگ) انتظار می رود.

وی افزود: اوج بارش روز شنبه (۱۳ شهریور) و تمرکز آن در نوار شرقی استان اردبیل خواهد بود که این سامانه تا عصر یکشنبه (۱۴ شهریور) در استان فعالیت خواهد داشت.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها