موج
کدخبر : ۳۹۳۸۷۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-393870

علی بیاتی:

کارشناس مسئول بازرسی سازمان صمت خراسان رضوی بیان کرد: اهم گزارشات در بخش کالایی به ترتیب شامل، نان، مرغ، میوه و سبزی و در بخش خدمات رستوران، خدمات مشاورین املاک و تعمیر خودرو بوده است.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، علی بیاتی کارشناس مسئول بازرسی سازمان صمت خراسان رضوی گفت: مبلغ ۷ میلیارد ریال برای جلب رضایت شاکیان در مرداد ۱۴۰۰ در خراسان رضوی استرداد شد.

علی بیاتی در ادامه این خبر افزود: نظر به اینکه در شرایط اقتصادی حاضر و به منظور ارتقاء سطح رضایت مندی عمومی، دریافت و رسیدگی به موقع گزارش‌ها و شکایت‌های مردمی از اولویت‌های کاری معاونت نظارت و بازرسی سازمان صمت   خراسان رضوی است.

کارشناس مسئول بازرسی سازمان صمت خراسان رضوی ادامه داد: در مرداد ۱۴۰۰در مجموع تعداد ۲۱۵۸ گزارش ستاد خبری و شکایت مردمی و ناظرین افتخاری به صورت حضوری، تلفنی دریافت شده است که از نظر نوع تخلف کشف شده در پیگیری ستاد خبری به ترتیب گرانفروشی با ۵۷ درصد، عدم درج قیمت با ۱۲درصد و کم فروشی با ۱۰ درصد بیشترین تخلفات را شامل بوده است.

وی همچنین گفت: اهم گزارشات در بخش کالایی به ترتیب شامل، نان، مرغ، میوه و سبزی و در بخش خدمات رستوران، خدمات مشاورین املاک و تعمیر خودرو بوده است و در مجموع از کل گزارشات رسیده تعداد ۴۹۴ واحد متخلف شناسایی شدند

بیاتی در خاتمه تصریح کرد: در مجموع به ارزش بیش از ۱۲ میلیارد ریال پرونده تخلف برای آنان تنظیم و جهت رسیدگی به شعب تعزیرات حکومتی در استان ارسال شده است و در مجموع تعداد ۳۴ شکایت جلب رضایت شده و بالغ بر مبلغ ۷میلیارد ریال به آنان مسترد شده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها