موج
کدخبر : ۳۹۳۷۴۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-393748

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش مازندران خبر داد:

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش مازندران از آغاز پویش همکلاسی مهربان برای دومین سال متوالی از 15 شهریور 1400 خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران، محمد شعبانی از اجرای طرح جمع آوری هدایا و کمک های مردمی و مشارکت خیرین در زمینه تهیه اقلام آموزشی و لوازم التحریر در قالب «پویش همکلاسی مهربان» برای دومین سال متوالی خبر داد و اظهار داشت: درسال جاری استارت کار را از 15 شهریورماه جاری خواهیم زد و امیدواریم با یک کار منسجم تیمی بتوانیم نتایج درخوری نیز کسب کنیم.

وی ادامه داد: کسب رتبه اول کشور در طرح هدایت «تهیه ابزارهای هوشمند آموزشی برای دانش‌آموزان نیازمند» توسط استان مازندران نتیجه تلاش همه تشکل‌هایی بود که به کمک آموزش و پرورش آمدند و آموزش و پرورش مازندران در بحث تهیه تبلت به موقع ورود پیدا کرد و در این زمینه بسیار موفق بود.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش مازندران بیان داشت: باید از کلیه افرادی که در زمینه تهیه ابزارهای هوشمند آموزشی به آموزش و پرورش مازندران کمک کردند تقدیر شود، به‌ویژه از رؤسای بانک‌های عامل که در اختصاص وام خرید تبلت به دستگاه تعلیم و تربیت استان کمک شایان توجهی کردند.

وی گفت: مسئول پیگیری همکلاسی مهربان در سال جاری بسیج دانش آموزی است و بنا داریم تا آغاز این کار را با یک افتتاحیه خوب انجام دهیم و پویش همکلاسی مهربان در سه قالب لوازم التحریر و کیف و کفش، بسته های معیشتی و ابزارهای هوشمند آموزشی انجام می شود و هر کدام از این سه مورد به ترتیب به شکل مدرسه‌ای، شهرستانی و استانی انجام خواهد شد.

شعبانی تصریح کرد: شماره حساب هایی که برای این امر در نظر گرفته شده به صورت شهرستانی است و توزیع اقلام جمع آوری شده نیز توسط شهرستان ها انجام خواهد شد و در همین مورد گزارشات ماهانه به استان ارسال می شود.

این مقام مسئول استانی یادآور شد: مجمع خیرین و مرکز نیکوکاری آموزش و پرورش در سال گذشته در حدود 4  میلیارد ریال اعتبار برای خرید تبلت در قالب پویش همکلاسی مهربان اختصاص دادند.

وی افزود: در سال جاری تمرکز این پویش بر روی تهیه لوازم التحریر و مسائل معیشتی است چرا که در بحث تبلت تقریباً نیازها برطرف شده و تنها باید برای تعداد اندکی از دانش‌آموزان که در این طرح هنوز تبلت دریافت نکرده‌اند اقداماتی صورت پذیرد که در این راستا به همکاری و مشارکت مردم و تشکل های مردم نهاد نیازمندیم.

شعبانی در پایان خاطرنشان کرد: این طرح در مرحله اول در هفته آغازین مهر انجام خواهد شد و سپس در مرحله بعد نیز در طول سال ادامه خواهد داشت و تقویم اجرایی منظمی برای این برنامه تدوین کردیم که در قالب بخشنامه به شهرستان ها ارسال خواهیم کرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها