موج
کدخبر : ۳۹۳۳۶۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-393364

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان اصفهان:

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان اصفهان گفت: پیاده سازی سیستم نظام آموزش دوگانه به منظور آموزش زندانیان واجد شرایط ضروری است.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، آرش اخوان طبسی ، در نشست مدیرکل زندان های استان اصفهان ضمن قدردانی از اقدامات صورت پذیرفته توسط دومجموعه بیان داشت: آموزش های زندانیان توسط امکانات و تجهیزات موجود در مراکز استان انجام می پذیرد.

وی در خصوص پیاده سازی سیستم نظام آموزش دوگانه به منظور آموزش زندانیان واجد شرایط، ایجاد اشتغال درمحیط کارواقعی حین آموزش، پائین بردن نرخ بازگشت آنها وتبدیل شدن به شغل پایدار مباحثی را مطرح نمود.

اخوان خاطرنشان کرد: در حال حاضر با شیوع بیماری کرونا باید نگاه به آموزش را تغییر دهیم تا با مدل‌های جدید بتوانیم تأثیرگذاری آموزش‌ها را داشته باشیم.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان در خصوص اجرای طرح آموزش دو گانه به بیان مطالبی پرداخت و افزود: یکی از سیستم های نوین آموزش مهارتی در دنیا به ویژه در کشور آلمان که به عنوان قطب صنعتی در کل دنیا مطرح است،  سیستم آموزش دوگانه است که این سیستم آموزشی تفاوتش با سیستم های عادی آموزش مهارتی این است که در آموزش فنی و حرفه ای استانداردها 30 درصد تئوری و 70 درصد عملی و هر دو در محیط کارگاهی انجام می پذیرد، این در حالی است که در سیستم آموزش دوگانه 30 درصد کل دوره آموزش در مجموعه کارگاهی و 70 درصد آن در محیط صنعت یا صنف (محیط کار واقعی) صورت می پذیرد و فردی که از این سیستم خارج می شود ، یک نیروی ماهر و متخصص است که تا حدزیادی اشتغال او تضمین خواهد شد.

در پایان مدیر کل زندان های استان اصفهان ضمن ابراز خرسندی از تعامل و همکاری دومجموعه با اهداء لوح سپاسی از تلاش ها و خدمات مجموعه  اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان اصفهان در این حوزه تجلیل کرد.

به گزارش موج، در راستای گرامیداشت هفته ملی مهارت،  نشستی با حضور آرش اخوان طبسی مدیر کل استان، علیرضا بابایی فارسانی مدیر کل زندان های استان اصفهان و جمعی از همراهان، عباس مهدیان معاون آموزش، پژوهش و برنامه ریزی اداره کل، سیروس آئینه یندی رییس مرکز شهید بهشتی اصفهان برگزار گردید.

فنی و حرفه ای اصفهان

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها