موج
کدخبر : ۳۹۱۷۸۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-391782

مدیر حوزه‌های علمیه کشور از تشکیل دبیرخانه اجرایی تفاهم نامه‌های حوزه خبرداد.

به گزارش خبرگزاری موج قم، آیت الله علیرضا اعرافی در نشستی با حجت‌الاسلام و المسلمین علی سعیدی رئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرمانده کل قوا که در دفتر مدیر حوزه‌های علمیه در قم برگزار شد، با اشاره به‌نزدیک بودن صد سالگی حوزه علمیه قم گفت: اکنون و البته بر اساس تجربه‌های گذشتگان، حوزه از منظومه فکری منسجمی برخوردار می باشد.

وی ادامه داد: این منظومه در قالب اسناد، طرح‌ها و برنامه‌های تحولی و متنوعی به‌تدوین رسیده است، و یکی از طرح‌های مهم در حوزه طرح آمایش حوزه‌های علمیه است.  

 اعرافی خاطرنشان کرد: ما با همکاری دانشگاه فرهنگیان به‌توافق رسیدیم تا در خود حوزه  مرکز تربیت معلم تشکیل شود و از سال ۹۹ نیز انجام پذیرفت و هم اکنون نیز ۲ دوره آزمون برگزار و در حال اجراست.

وی رسیدن به‌تفاهمِ صِرف را در برنامه‌های بین سازمانی ناکافی دانست و گفت: در تفاهم‌های بین حوزه و سایر نهادها باید دبیرخانه اجرایی تشکیل و برنامه پنج ساله همکاری تدوین شود، تا هماهنگ با برنامه پنج ساله حوزه به‌مرحله عمل برسد.

مدیرحوزه های علمیه با اشاره به‌جایگاه مطلوب مدارس علمیه سفیران هدایت تصریح کرد: به‌واقع معدل و تراز علمی طلبه‌های سفیران هدایت از سایر نظام‌ها و برنامه‌های آموزشی کمتر نیست و هم اکنون منزلت علمی و توانمندی تبلیغی دانش آموختگان آن قابل تحسین است.

وی با اشاره به‌اینکه لازم بود دروس فقه و اصول و ادبیات عرب برنامه سفیران هدایت ارتقا یابد گفت:  این امر در برنامه اصلاحی جدید انجام و اجرا شد.

در پایان این نشست تفاهم‌نامه همکاری در زمینه‌های مختلف بین حوزه‌های علمیه و دفتر عقیدتی سیاسی فرمانده معظم کل قوا به‌امضا مدیران آن‌ها رسید.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها