موج
کدخبر : ۳۹۰۶۲۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-390629

حسین سلیمی خبر داد؛

مدیرعامل نیروگاه بندرعباس از افزایش ۵۰ درصدی توان تولید آب شیرین کن های این نیروگاه تولید خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، حسین سلیمی مدیرعامل نیروگاه بندرعباس اظهار داشت: برای بر طرف کردن مشکلات تولید آب در آب شیرین کن های نوع  MED_TVC که سه واحد از این نوع در نیروگاه وظیفه ی تولید آب مقطر مورد نیاز واحدهای بخار نیروگاه حرارتی بندرعباس را بر عهده دارند در پی کاهش ناگهانی تولید آب، پس از بررسی های انجام شده توسط متخصصان این نیروگاه برای واحد های شماره ۱ و شماره ۳، برنامه کاری جهت رفع مشکلات موجود برنامه ریزی شد و توسط پرسنل غیور نیروگاه به طور شبانه روزی و در کوتاهترین زمان ممکن با موفقیت انجام شد.
سلیمی با بیان اینکه واحد آب شیرین کن شماره ۱ شامل اسید شویی واحد، سرویس نازل‌های آب پاش، ترمیم هدر آب پاش افکت چهار، تعوض ولو خروجی فیلتر است، تصریح کرد: آبشیرین کن شماره ۳ شامل سرویس نازل‌های آب پاش، سرویس فیلتر، تعویض ولو ورودی فیلتر است.
وی با بیان اینکه انجام اسید شویی به دو منظور انجام شده است، خاطرنشان کرد: اول به منظور حذف رسوبات تشکیل شده بر روی لوله های افکت ها که مانع تبادل حرارت و در نتیجه کاهش تولید آب شیرین کن می شدند و دوم به منظور تمیز شدن سطح لوله ها و محیا شدن شرایط کار تعمیراتی در حال اجرا بر روی این آب شیرین‌کن است.
مدیرعامل نیروگاه بندرعباس افزود: به همت کارکنان تلاشگر بهره برداری شیمی و اداره تاسیسات مکانیک در شرایط سخت کاری و آب و هوایی و همچنین دمای بالای افکتهای آبشیرین کن و محدود بودن تعداد نفرات با توجه به شرایط بیماری منحوس کرونا، با انجام موفق تعمیرات مذکور بخش عمده ای از مشکلات تولید آب برطرف شد. لازم به ذکر است این افزایش تولید در روند تولید واحدها تاثیر به سزایی دارد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها