موج
کدخبر : ۳۹۰۱۰۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-390109

مدیرکل آموزش و پرورش استان مازندران:

مدیرکل آموزش و پرورش استان مازندران با اشاره به احتمال بازگشایی مدارس از ابتدای مهر گفت: 80 درصد از فرهنگیان استان واکسینه شدند.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران، علیرضا سعدی‌پور با اشاره به مشکلات آموزش مجازی اظهار داشت: برابر بررسی‌های علمی انجام‌شده، اگر همه امکانات و مقدمات از بستر اینترنت و ملزومات مهیا باشد آموزش مجازی حدود 50 درصد آموزش حضوری بهره‌وری خواهد داشت و آموزش غیرحضوری نمی‌تواند جای آموزش حضوری را بگیرد، پس ما تا امروز حدود 50 درصد یادگیری ازدست رفته داریم و این باید جبران شود ضمن این‌که آموزش مجازی برای ما ثابت کرد مدرسه و معلم جایگزین ندارد.

وی ادامه داد: همه تلاش ما این است که به سمتی برویم که با بهره‌گیری از توان همه دلسوزان، مهری شاداب داشته باشیم و با بازگشایی مدارس، مهری شاداب را آغاز کنیم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان مازندران با توجه به اهمیت سلامت روان دانش‌آموزان که شعار پروژه مهر 1400 است، افزود: با استفاده از توان استادان برجسته دانشگاه‌های کشور، 114 تن از مشاوران به عنوان مدرسان میانی انتخاب و آموزش داده شدند تا با آغاز مهر، به موضوع سلامت روان و آموزش دانش‌آموزان و والدین ضمن این‌که سایر کارگروه‌های پروژه مهر نیز فعال هستند تا به اهداف خود برسیم.

وی در ادامه به واکسیناسیون سراسری معلمان اشاره و تصریح کرد: از حدود یک هفته قبل این کار هم آغاز شده و تا امروز حدود 80 درصد  از معلمان واکسینه شدند و این طرح شامل همه همکاران اعم از اداری، آموزشی و خدماتی و همه کسانی است که با دانش‌آموز سروکار دارند.

سعدی پور درباره بازگشایی مدارس برای اول مهر ابراز داشت: چند سناریو برای اول مهر تعیین شد و باید صبر کنیم تا ببینیم وضعیت کرونا چه خواهد شد و در نهایت وزارت آموزش و پرورش و ستاد ملی مقابله با کرونا برای این امر تصمیم نهایی را می‌گیرند.

وی در ادامه به عدالت دیجیتالی پرداخت و درباره اجرای طرح هدایت و تأمین تب‌لت و گوشی هوشمند برای دانش‌آموزان نیازمند در زیست‌بوم جدید نیز بیان داشت: آموزش و پرورش مازندران با استفاده از همه ظرفیت‌ها موفق شد حدود 33 هزار ابزار آموزشی هوشمند تهیه کند و در اختیار دانش‌آموزان قرار دهد و رتبه نخست را در این بخش کسب کند.

مدیرکل آموزش و پرورش همچنین از همه خبرنگاران، اصحاب رسانه و مدیران خبرگزاری‌های استان که در ایام کرونا، تلاش ویژه‌ای کردند تا درخصوص  مشکلات مربوط به آموزش مجازی و کاستی‌های این بخش در یکسال و نیم گذشته، اطلاع‌رسانی انجام گیرد به‌طور ویژه تشکر کرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها