موج
کدخبر : ۳۸۹۰۳۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-389036

استاندار کرمانشاه:

استاندار کرمانشاه در جلسه شورای فرهنگ عمومی کرمانشاه ثبت روز ملی کرمانشاه را در تقویم نقطه عطفی در تاریخ کرمانشاه عنوان کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، استاندار کرمانشاه با تاکید بر لزوم توجه به دغدغه های فرهنگی جامعه گفت: شورای فرهنگ عمومی باید دغدغه های فرهنگی کف جامعه را اولویت قرار داده و روی مواردی تمرکز کند که در حال شکل‌دهی فرهنگ جامعه هستند.

هوشنگ بازوند  با اشاره به تصویب روز ملی کرمانشاه در شورای فرهنگ عمومی کشور گفت: امسال فرصت چندانی برای پرداختن به برنامه های این روز حاصل نشد و نتوانستیم آنطور که باید این روز را گرامی داشته و معرفی کنیم و باید از حالا برای سال آینده برنامه ریزی داشته باشیم.

وی خاطرنشان کرد: روز ملی کرمانشاه زمانی برای ما یک فرصت است که آحاد مردم پای کار بیایند و این روز در افکار عمومی به خوبی معرفی شود.

وی بر لزوم انجام اقدامات ماندگار در این روز تاکید کرد و افزود: باید برنامه هایی برای این روز در نظر گرفته شود که همیشه در خاطر مردم بماند و آنها روز ملی کرمانشاه را با این برنامه ها به خاطر بیاورند.

استاندار کرمانشاه از تشکیل کارگروه روز ملی کرمانشاه خبر داد و افزود: پیشنهاد تشکیل این کارگروه که در این جلسه مطرح شد پیشنهاد خوبی است و حتما آن را پیگیری می کنیم.

وی در ادامه به ثبت جهانی شدن منظر فرهنگی اورامانات اشاره کرد وافزود: در این رویداد که با حضور نمایندگانی از 139 کشور جهان برگزار شد، کرمانشاه و اورامانات عملا به 139 کشور جهان معرفی شد که اتفاق خوبی است.

وی افزود: ثبت جهانی این منطقه خوشبختانه با روز ملی کرمانشاه همزمان شد و می توانیم برنامه های مفصلی در این روز و در این رابطه در سالهای آتی داشته باشیم.

بازوند در ادامه با تاکید بر لزوم توجه شورای فرهنگی عمومی استان به موضوعات فرهنگی کفِ جامعه گفت: باید دغدغه های شورای فرهنگی به سمت موضوعاتی برود که در کف جامعه در حال رخ دادن است و به مرور دارد فرهنگ جامعه را می سازد.

وی افزود: بطور مثال شایعه سازی و انتشار اخبار منفی متاسفانه در استان بسیار شایع است و باید روی این معضل فرهنگی کار شود و راهکارهایی برای آن اندیشیده شود.

وی تصریح کرد: از طرفی شورای فرهنگ عمومی نباید رفع معضلات فرهنگی و پرداختن به دغدغه های فرهنگی را منوط به تامین اعتبار کند و می توان با کمی ابتکار و تلاش، کارهای فرهنگی را بدون هزینه انجام داد.

بازوند در ادامه گریزی هم به شرایط کرونایی استان داشت و با اشاره به ورود استان به پیک پنجم کرونا گفت: در ابتدای شروع این موج جدید هستیم و تعداد بستری ها به مرز 650 نفر رسیده است.

وی افزود: در دو هفته آینده هم انتظار افزایش فوتی های کرونا را داریم، چرا که هم اکنون 150 نفر در بخش های ویژه بستری هستند که حال بیش از 20 نفر آنها وخیم است.

استاندار کرمانشاه به روند واکسیناسیون کرونا در استان هم اشاره کرد وافزود: در بحث واکسیناسیون 16 درصد گروه های هدف دُز اول را دریافت کرده و در این زمینه از میانگین کشوری جلو هستیم.

وی افزود: در حال حاضر مشکل ما بحث دُز دوم واکسن است که کار چندانی صورت نگرفته و اصل کار هم همین است که جهت تکمیل واکسیناسیون افراد باید دُز دوم را دریافت کنند و در این زمینه پیگیر هستیم تا بتوانیم سهمیه واکسن استان را افزایش دهیم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها