موج
کدخبر : ۳۸۸۴۵۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-388459

هشدار به شهروندان بندرعباسی؛

بنابر گزارش ایستگاه های محیط زیست هرمزگان، کیفیت هوای بندرعباس در وضعیت نارنجی یعنی ناسالم برای گروه های حساس قرار دارد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، طبق داده های سامانه پایش کیفی هوای کشور امروز (6 مرداد ماه) شاخص کیفیت هوا در بندرعباس در وضعیت نارنجی قرار دارد.

بر اساس گزارش ایستگاه های محیط زیست هرمزگان، شاخص کیفیت هوای بندرعباس طی ساعات صبح امروز 116 و میزان آلاینده موجود در هوا 2.5pm گزارش شده است.

بطور کلی بنابر اطلاعات واصله از ایستگاه محیط زیست بندرعباس، شاخص هوای این شهر در ساعات جاری در رده بندی نارنجی یعنی ناسالم برای گروه های حساس گزارش شده است، لذا توصیه می شود کودکان ،سالمندان ،بیماران قلبی و ریوی و زنان باردار تا حدالامکان از فعالیت طولانی مدت در فضای باز خوداری کنند و در منزل بمانند.

شایان ذکر است؛ شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه  یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها