موج
کدخبر : ۳۸۷۲۷۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-387279

حسین اسماعیلیان:

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب مشهد عنوان کرد: تامین آب پایدار و بهبود فشار در مناطق کم برخوردار حاشیه شهر مشهد و اجرای خط انتقال آب در معابر اصلی شهر مشهد از دیگر ظرفیت‌های اجرای این طرح است.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، حسین اسماعیلیان مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب مشهد اعلام کرد: با اتصال سه روستای دهرود، همت‌آباد و گرجی‌سفلی در حومه شهر به شبکه آب آشامیدنی مشهد ، تنش آبی این مناطق برطرف شد.

حسین اسماعیلیان در ادامه این خبر افزود: پهنه توزیع آب، ال در قسمت شمالی شهر مشهد با مساحتی بیش از سه هزار و ۷۷۰ هکتار، از پهنه‌های وسیع شهر مشهد است که پس از الحاق مناطق روستایی حاشیه به شبکه توزیع آب شهر مشهد، مناطق مهرگان و قرقی نیز به آن اضافه شد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب مشهد همچنین تصریح کرد: تاکنون آب مورد نیاز این محدوده از طریق چاه‌های محلی و چند حلقه چاه حوزه کشف رود تامین می‌شد که با  تکمیل خط لوله انتقال وایجاد و تکمیل مخزن بتنی ۴۰ هزار متر مکعبی ، بخشی از شبکه توزیع آب پهنه "ال" به طول بیش از ۱۵ کیلومتر بهره‌برداری شد و این روستا‌ها به شبکه آب شرب مشهد متصل شدند.

 اسماعیلیان ادامه داد: با اجرای این پروژه، بهبود شرایط کمی و کیفی شبکه توزیع آب پهنه ال و تامین آب بخش قابل توجهی از محدوده حاشیه شمالی شهر از جمله خیابان‌های چراغچی ۱۳، بهمن ۴، خواجه ربیع، شهید یوسف زاده، بلوار رسالت از ۱۰۰ متری تا جاده گاز و روستا‌های محور رسالت شامل دهرود، همت آباد و گرجی سفلی محقق شد.

 مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب مشهد اظهار کرد: تامین آب پایدار و بهبود فشار در مناطق کم برخوردار حاشیه شهر مشهد و اجرای خط انتقال آب در معابر اصلی شهر مشهد از دیگر ظرفیت‌های اجرای این طرح است.

اسماعیلیان در خاتمه خاطر نشان کرد: با فعالیتهای شرکت آب و فاضلاب مشهد، تعداد  بیش از ۱۴۰ روستا  که در وضعیت تنش آبی قرار داشتندهم اکنون  به ۱۱۳ روستا کاهش یافته است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها