موج
کدخبر : ۳۸۷۱۵۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-387152

سرپرست معاونت حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای اصفهان خبر داد:

سرپرست معاونت حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای اصفهان کاهش خروجی سد زاینده رود از فردا 28 تیرماه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، محمود چیتیان گفت: با پایان نوبت آبدهی ۱۰ روزه به شرق اصفهان خروجی سد زاینده رود از فردا دوشنبه ۲۸ تیرماه کاهش می‌یابد.

وی با اشاره به آخرین وضعیت ذخیره سد زاینده رود افزود: حجم مخزن سد امروز ۳۵۲ میلیون مترمکعب، ورودی به آن حدود ۱۲.۸ متر مکعب و خروجی ۷۰ مترمکعب در ثانیه است.

این مقام مسئول درباره احتمال رهاسازی مجدد آب در زاینده رود پس از اتمام نوبت آبدهی به کشاورزان شرق اصفهان، گفت: این موضوع باید در کارگروه سازگاری با کم آبی استان با توجه به جدول منابع و مصارف و میزان آب برداشت شده، بررسی شود.

سرپرست معاونت حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای اصفهان با بیان اینکه پرت آب در بستر رودخانه و گرمای هوا (تبخیر) موجب کاهش سرعت جریان آب نسبت به روز اول رهاسازی از سد نکو آباد شده است، افزود: در ابتدا خروجی از سد زاینده رود را برای اینکه آب زودتر به شبکه‌ها برسد، افزایش داده شدکه پس از تثبیت جریان، رودخانه شروع به جذب آب کرد که در مقاطعی نفوذپذیری بستر رودخانه بیشتر است.

به گزارش موج، آب زاینده رود بامداد روز یکشنبه ۲۰ تیر پس از اتمام بنش ۱۰ روزه باغات غرب اصفهان، با هدف توزیع آب برای کشاورزان شرق اصفهان از سد نکو آباد (شهرستان مبارکه) رهاسازی شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها