موج
کدخبر : ۳۸۶۶۳۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-386634

محمدعلی مطلب‌زاده:

رییس اداره بهزیستی اردستان گفت: ۳۰۴ خانوار در حوزه امور اجتماعی با جمعیتی افزون بر ۶۴۰ نفر زیر پوشش اداره بهزیستی این شهرستان هستند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج اصفهان، محمدعلی مطلب‌ زاده همزمان با آغاز هفته بهزیستی (۲۲ تا ۲۸ تیر) در نشستی با خبرنگاران بیان داشت: علاوه بر این افراد، یک‌هزار و ۵۸ نفر معلول شناسایی شده دارای پرونده شامل معلولان جسمی، حرکتی، ذهنی، بینایی، شنوایی، صرع و اعصاب و روان در اردستان ساکن هستند و ماهیانه ۴۲۰ نفر معلول به نسبت معلولیت بین ۳۵۰ هزار تومان تا یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومان کمک هزینه و مستمری دریافت می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه ۵۳ دانش آموز، ۱۱ دانشجو و ۳۹ خانواده دارای فرزند ۲ و سه قلو زیر پوشش اداره بهزیستی اردستان هستند، ادامه داد: ۲۸ دانش آموز معلول و پنج دانشجو و ۱۶ معلول ضایعه نخاعی زیر پوشش این اداره قرار دارند.

به گفته وی، ۲۳ نفر نیز از زنان سرپرست خانوار زیر پوشش بیمه تامین اجتماعی و ۳۵ نفر تحت بیمه روستایی و عشایر زنان قرار دارند و ۱۵ مورد بیمه خویش فرما و ۱۲ نفر سهم کارفرما پرداخت شده است؛ همچنین ۲۵ انشعاب رایگان واگذار و ۷۰۷ سبد غذایی به مدد جویان تحویل داده شده است.

رییس اداره بهزیستی اردستان خاطر نشان کرد: در یک سال گذشته افزون بر ۱۵۰ میلیون تومان کمک هزینه تحصیل، تعمیر مسکن، درمان و کمک‌های موردی در حوزه اجتماعی و ۱۸۰ میلیون تومان در حوزه توانبخشی در زمینه معیشت، لوازم بهداشتی، هزینه نگهداری، ایاب و ذهاب، مناسب‌سازی و کمک توانبخشی و پرستاری پرداخت شده است.

مطلب‌زاده مرکزهای زیر پوشش بهزیستی اردستان را سه خانه کودک و نوجوان با ۳۰ نفر فرزندان بی‌سرپرست، سالمندان سادات کشاورزی زواره با ۲۰ نفر سالمند، مرکز شبانه‌روزی توانبخشی کچومثقال با ۱۰ معلول ذهنی و مرکز روزانه حرفه‌آموزی شهید مدرس اردستان با ۱۶ نفر معلول اعلام کرد.

این مقام مسئول افزود: در حوزه پیشگیری سه مرکز مشاوره ساحل امید، مرکز ترک اعتیاد ساحل سلامت و گروه همیاران کویر اردستان به مراجعان خدمات ارایه می کنند و یک کمپ ترک اعتیاد با ظرفیت ۶۰ نفر در حال ارایه خدمت است.

به گفته وی، آزمایش تنبلی چشم کودکان سه تا ۶ سال و سنجش شنوایی از کودکان زیر سه ماه به عمل آمده، دوره های آموزش پیش از ازدواج، فرزند پروری، مهارت های زندگی و دوره آموزش پیشگیری از اعتیاد برگزار شده است.

رییس اداره بهزیستی اردستان با یادآوری پرداخت تسهیلات اشتغالزایی ۹ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان در سال ۱۳۹۹ گفت: این تسهیلات به ۷۹ بهبود یافته، ۸۶ مورد در حوزه توانبخشی و ۳۷ مورد در حوزه‌اجتماعی پرداخت شده است.

وی در خصوص فعالیت اورژانس اجتماعی  اظهار داشت: این واحد دریک سال گذشته افزون بر ۲۷۷ تماس تلفنی داشته که‌ ۴۳ مورد به تشکیل پرونده منجر شده و در زمینه همسرآزاری، کودک‌آزاری و خودکشی نیز مواردی گزارش شده که اقدام های موثری صورت گرفته و ۷۵ خدمات سیار و ۲۱۵ مورد مشاوره ارایه کرده است.

 رییس اداره بهزیستی اردستان گفت: ۳۰۴ خانوار در حوزه امور اجتماعی با جمعیتی افزون بر ۶۴۰ نفر زیر پوشش اداره بهزیستی این شهرستان هستند.

بهزیستی اردستان 1

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها