موج
کدخبر : ۳۸۶۶۰۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-386602

به گزارش ایستگاه های محیط زیست هرمزگان؛

بنابر اعلام ایستگاه های محیط زیست هرمزگان شاخص کیفیت هوا در دو شهرستان بندرعباس و بندرخمیر به ترتیب در رده بندی زرد و نارنجی قرار دارد.

 به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، طبق داده های سامانه پایش کیفی هوای کشور امروز (23 تیر ماه) شاخص کیفیت هوا در بندرخمیر در رده بندی نارنجی یعنی ناسالم برای گروه های حساس قرار دارد.

بر اساس گزارش ایستگاه های محیط زیست هرمزگان، شاخص هوای شهرستان بندرخمیر طی ساعات صبح امروز 116 و میزان آلاینده موجود در هوا 2.5pm گزارش شده است.

بطور کلی  شاخص هوای بندرخمیر در ساعات جاری در رده بندی نارنجی یعنی ناسالم برای گروه های حساس گزارش شده است، لذا توصیه می شود کودکان ،سالمندان ،بیماران قلبی و ریوی و زنان باردار تا حدالامکان از فعالیت طولانی مدت در فضای باز خوداری کنند و در منزل بمانند.

گفتنی است؛ طی امروز شاخص کیفیت هوا در  بندرعباس عدد 58 اعلام شده است و کیفیت هوا در این شهرستان در وضعیت زرد، یعنی قابل قبول قرار دارد.

شایان ذکر است؛ شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه  یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها