موج
کدخبر : ۳۸۶۴۵۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-386459

به گزارش ایستگاه های محیط زیست هرمزگان؛

بنابر داده های ایستگاه های محیط زیست هرمزگان، شاخص کیفیت هوا در شهرستان بندرخمیر در وضعیت قرمز قرار دارد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، طبق داده های سامانه پایش کیفی هوای کشور امروز (22 تیرماه) شاخص کیفیت هوا ی بندرخمیر در وضعیت قرمز و ناسالم گزارش شده است.

بر اساس گزارش ایستگاه های محیط زیست هرمزگان، شاخص کیفیت هوا بندرخمیر 170 اعلام و میزان آلاینده موجود در هوای این شهرستان نیز 2.5pm گزارش شد و همچنین طی امروز شاخص کیفیت هوای در بندرعباس نیز در وضعیت زرد و عدد 52 قرار دارد.

بطور کلی شاخص کیفیت هوا در ساعات جاری در بندر خمیر در رده بندی قرمز یعنی ناسالم برای همه گروه ها گزارش شده است، لذا توصیه می شود شهروندان به ویژه کودکان، سالمندان ،بیماران قلبی و ریوی و زنان باردار تا حدالامکان از فعالیت طولانی مدت در فضای باز خوداری کنند و در منزل بمانند.

گفتنی است؛ بالغ بر دو ماه است که شاخص کیفیت هوا در برخی شهرستان های استان هرمزگان از جمله بندرعباس و بندرخمیر، در محدوده سالم قرار ندارد.

شایان ذکر است؛ شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه  یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها