موج
کدخبر : ۳۸۶۱۴۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-386142

سرپرست سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری قم از پیش بینی نوسازی ۱۴۰۰ دستگاه تاکسی در سال ۱۴۰۰ خبرداد.

به گزارش خبرگزاری موج قم، علی نیک با تأکید بر اهمیت نوسازی ناوگان تاکسیرانی اظهار داشت: به علت عدم ارائه تسهیلات مناسب و قیمت بالای خودرو هرماه شاهد افزایش عمر ناوگان تاکسیرانی در کشور و شهر قم هستیم.

سرپرست سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری قم روند نو سازی ناوگان تاکسیرانی را از سال ۹۶ تشریح کرد و افزود: سال ۹۶ و ۹۷ نوسازی ناوگان تاکسیرانی با نوسازی ۱۵۰۰ دستگاه تاکسی کلید خورد، اما متأسفانه با افزایش قیمت خودرو و قطع تسهیلات دولتی و بانکی این طرح متوقف شد.

نیک تصریح کرد: خانواده تاکسیرانی از کمترین تسهیلات و حمایت‌های دولتی برخوردار بوده، درحالی‌که دومین  ناوگان حمل‌ونقل عمومی در قم و در کشور است.

وی حمایت از تاکسی‌داران را یکی از دغدغه‌های شهرداری قم دانست و تأکید کرد: با رایزنی‌ها و پیگیرهای انجام‌شده موفق شدیم در سال ۹۹ نوسازی ناوگان تاکسیرانی را آغاز کرده و ۱۸۰ دستگاه تاکسی را نوسازی کنیم.

سرپرست سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری قم، عمر ناوگان تاکسیرانی را در حال حاضر هفت سال اعلام کرد و ادامه داد: ۵۰ درصد ناوگان فرسوده بوده و دو هزار و ۸۰۰  دستگاه خودرو فرسوده و در مرز فرسودگی در سطح شهر در حال تردد است که باید در اولویت نوسازی قرار گیرد.

وی از نوسازی ۱۴۰۰ دستگاه تاکسی در سال ۱۴۰۰ خبر داد و خاطرنشان کرد: امسال نوسازی ۱۴۰۰ دستگاه خودرو تاکسی در دستور کار سازمان مدیریت بر تاکسیرانی شهرداری قم گرفته و منتظر هستیم با استقرار دولت جدید دستورات لازم ابلاغ شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها