موج
کدخبر : ۳۸۵۷۲۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-385727

معاون بهره برداری و توسعه آب شرکت آبفا مازندران:

معاون بهره برداری و توسعه آب شرکت آب و فاضلاب استان مازندران گفت: مشترکین برای جلوگیری از افت فشار آب در پیک مصرف، با رعایت شرایط فنی و قانونی اقدام به نصب مخزن ذخیره آب در منازل خود کنند.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران، حمیدرضا خدابخش پور اظهار داشت: کاهش شدید بارندگی در سال گذشته، افزایش بیش از حد دما و در پی آن کاهش تولید برق آبی و همچنین افزایش مصرف آب منجر به افت فشار و یا کمبود آب شده که برای رفع این مشکل، مشترکین با رعایت شرایط فنی و قانونی اقدام به نصب مخزن ذخیره آب در منازل خود کنند.

وی ادامه داد: هم استانی های گرامی با بکارگیری مخزن ذخیره آب بین کنتور و پمپ آب، ضمن ذخیره حجم مطمئنی از آب شرب جهت استفاده در زمان های پیک مصرف، همکاران ما را در تأمین و توزیع عادلانه آب شرب یاری کنند.

معاون بهره برداری و توسعه آب شرکت آب و فاضلاب استان مازندران با تأکید بر اینکه نصب مستقیم پمپ توسط مشترک بر روی شبکه توزیع آب شرب ممنوع است، گفت: لازم است قبل از پمپ نسبت به نصب مخزن ذخیره متناسب با تعداد واحد اقدام شود.

وی افزود: نصب پمپ به صورت مستقیم بر روی شبکه توزیع آب (چه قبل از کنتور باشد و چه بعد از آن)، مشکلاتی از جمله اختلال در توزیع آب سایر مشترکین و تضییع حقوق مردم، کارکرد بیشتر شماره‌ انداز کنتور و افزایش آب بهای مصرفی و احتمال تغییر وضع کیفی آب با وجود کوچکترین نشتی را در پی خواهد داشت.

 خدابخش پور بیان داشت: برای مشترکینی که اقدام به نصب غیرقانونی پمپ بر روی کنتور و یا شبکه توزیع آب کنند پس از صدور اخطار کتبی، نسبت به قطع موقت انشعاب و برداشتن پمپ اقدام و در صورت تکرار بر اساس قانون برخورد خواهد شد.

وی تصریح کرد: نصب پمپ ذخیره و وجود آب کافی در تأسیسات آبرسانی منازل نباید باعث شود که مشترکان، مسئله کم آبی را فراموش کنند و همواره به یاد داشته باشیم کم آبی به ویژه در کشور  و استان ما بسیار جدی است و باید در مصرف آب صرفه جویی کنیم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها