موج
کدخبر : ۳۸۵۴۳۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-385439

نادر فلاحی:

مدیر کل میراث فرهنگی استان اردبیل گفت: مرمت بازار طلافروشان و پنبه فروشان اردبیل آغاز و تا 3 ماه آینده تکمیل می شود.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، نادر فلاحی ، مدیرکل‌ میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی استان اردبیل در جلسه با اتحادیه طلافروشان و کسبه بازارهای طلافروشان و پنبه‌فروشان اردبیل از آغاز مرمت بازار طلافروشان و پنبه ‌فروشان اردبیل خبر داد و گفت: این طرح جزو اواویت‌ ها بوده و پیگیر هستیم تا سه ماه آینده تکمیل شود.

وی اظهار کرد: تسریع در آغاز عملیات مرمت این قسمت از بازار تاریخی اردبیل جزو اولویت‌ها بوده و در این زمینه با جدیت پیگیر امور هستیم.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل بیان کرد: مطالعه و طراحی این مجموعه به اتمام رسیده و نقشه‌های عین به عین تهیه شده است و در صورت موافقت با کسبه این عملیات با سرعت تمام آغاز شده و با همکاری کسبه، عملیات مرمت در کمتر از سه ماه به اتمام خواهد رسید.

فلاحی با تاکید بر ضرورت مرمت این بازار تاریخی افزود: این قسمت از بازار همواره به‌صورت شارع و مورد استفاده مردم و گردشگران اردبیل قرار دارد و شایسته است کسبه محترم در خصوص تسریع در آغاز مرمت این بنا همکاری داشته باشند.

رئیس اتحادیه طلافروشان اردبیل نیز با قدردانی از مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل گفت: رویکرد اداره‌کل در چند سال اخیر نسبت به بازار تاریخی اردبیل قابل ستایش بوده است و ما شاهد بودیم که مرمت سرای وکیل سرای امام جمعه در کوتاه‌ترین زمان به اتمام رسید.

وی افزود: کسبه بازار طلافروشان و پنبه‌فروشان در این راستا آماده همکاری هستند و برخی نگرانی‌ها در جلسه امروز مطرح و برطرف شد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها