موج
کدخبر : ۳۸۵۴۲۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-385428

اکبر بهنام جو خبر داد:

استاندار اردبیل از سرمایه گذاری ۹ میلیون دلاری صنعتگران خارجی(هندی) در شهرک صنعتی شماره ۲ اردبیل خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، اکبر بهنام جو ، استاندار اردبیل در حاشیه بازدید از محل شرکت زرفام تولید صنایع دستی گفت: همکاری سازمان صمت و اداره کل گمرکات جهت ترغیب سرمایه گذاران خارجی در استان قابل تحسین بوده که در نهایت شاهد سرمایه گذاری ۳میلیون دلاری در فاز اول تولیدات صنایع دستی از جنس برنج و استیل در این مجموعه هستیم.

وی با بیان اینکه یک سرمایه گذار هندی با مشارکت سرمایه گذاران ایرانی واحد تولید و طراحی ظروف تزئینی و آشپزخانه ای در شهرک صنعتی ۲ فعالیت خود را بصورت آزمایشی آغاز کرده است افزود: در حال حاضر این واحد با ۲۵ نفر اشتغال که ۱۰ نفر آن هندی و استادکار بوده و ۱۵ نفر دیگر نیز بومی استان هستند که در فاز های بعدی ۲۰۰نفر در این مجموعه شاغل می شوند.

استاندار اردبیل تصریح کرد: اینگونه کارگاه ها اولین بار است که توسط سرمایه گذاران خارجی در سطح کشور اتفاق می افتد و تعرفه گمرکی در این زمینه وجود ندارد که قرار شد بعد از شروع تولید و بعد از تثبیت تعرفه گمرکی میزان سرمایه گذاری نیز سه برابر افزایش یابد.

بهنام جو با بیان اینکه بیش از ۳۰درصد تولیدات این واحد به کشورهای حاشیه خلیج فارس صادر می شود تصریح کرد: تولیدات این واحد صنایع دستی منحصر بفرد است و بازار هدف مشخصی دارد و هنرمندان قلم زن نیز با هماهنگی اداره کل میراث فرهنگی و سازمان صمت جهت اجرای طرح های خود جذب این شرکت می شوند.

وی گفت: با اقداماتی که صورت گرفته برند کالاهای استان اردبیل برای اجناس آشپزخانه ای و تزئینی در کشورهای همسایه و داخل کشور مشهور خواهد شد و هنرمندان و علاقمندان به صنایع دستی نیز از این مجموعه بهره مند می شوند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها