موج
کدخبر : ۳۸۵۱۸۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-385188

فرماندار اسکو خبر داد:

فرماندار اسکو گفت: نانوایان نمونه شهرستان اسکو با انتخاب اتحادیه نانوایان و تایید اداره صمت شهرستان به مردم معرفی خواهند شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج آذربایجان شرقی ، بابک رضی منش در سومین جلسه آرد و نان شهرستان اسکو اظهار داشت: براساس اعلام رسمی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان جمعیت فعلی شهرستان ۲۱۰ هزار نفر می باشد که نسبت به سرشماری سال ۱۳۹۵ قریب به ۷۰ هزار نفر افزایش داشته است.

فرماندار شهرستان اسکو با بیان اینکه نرخ رشد جمعیت سهند از زمان سرشماری سال ۹۵ سالانه ۱۳ درصد بوده است افزود: تحمیل ۳۷ هزار واحد مسکن مهر و پذیرش سرریز جمعیت تبریز بدون پیش بینی ارائه خدمات مورد نیاز مردم مشکلات عدیده ای را برای شهرستان به وجود آورده است.

وی با تاکید بر لزوم همکاری همه دستگاههای ذی ربط استانی برای تامین نیاز ها و ارایه خدمات مورد شهر جدید سهند ادامه داد: بر اساس ماده ۵ قانون ایجاد شهرهای جدید کلیه دستگاه های اجرایی مکلف هستند ضمن همکاری در ایجاد شهر جدید به گونه‌ای برنامه‌ریزی و اقدام به تأمین اعتبار کنند که متناسب با پیشرفت عملیات‌احداث و اسکان شهر جدید، خدمات مورد نیاز براساس تعرفه‌های شهرهای مشابه به شهر جدید نیز ارائه شود.

فرماندار شهرستان اسکو با انتقاد از عدم تخصیص سرانه آرد به تناسب جمعیت فعلی شهرستان گفت؛ افزایش جمعیت سهند و جمعیت شناور گردشگر در میزان سهمیه لحاظ نشده است ابراز کرد: ۵۷۰ تن در ماه کمتر از سرانه به نانوایی های سطح شهرستان تخصیص می یابد و می بایستی اداره غله استان در این زمینه اقدام جدی انجام دهد.

 رضی منش از تشکیل تعداد ۳۳۴ بازرسی و ۵۴ پرونده تعزیراتی در ۳ ماهه سوم سال جاری خبر داد و گفت: استمرار نظارت و بازرسی نشان از اهتمام و عزم شهرستان و گشت مشترک در برخورد با تخلفات است‌.

وی با اشاره به ضرورت توجه جدی به رعایت بهداشت در نانوایی ها از پلمپ تعداد ۹ واحد نانوایی متخلف بهداشتی در سه ماهه اول سال جاری خبر داد و افزود: ناظرین بهداشتی بدون ملاحظه و با دقت تمام بر رعایت پروتکل های بهداشتی در واحدهای نانوایی نظارت کرده و با هرگونه تخلف بهداشتی بدون اغماض برخورد خواهند نمود.

فرماندار شهرستان اسکو با بیان اینکه اجرای سیاست تشویق و تنبیه در کارگروه آرد و نان شهرستان تاکنون آثار مثبتی را به همراه داشته است گفت: کاهش ۲۰ الی ۳۰ درصدی سهمیه نانوایان متخلف و حمایت از نانوایان نمونه و ممتاز از حیث کیفیت و بهداشت در دستور کار کارگروه خواهد و در این راستا نانوایان نمونه شهرستان با انتخاب اتحادیه نانوایان و تایید اداره صمت شهرستان به مردم معرفی خواهند شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها